Technická analýza EURUSD : 2014-02-12


Dobrý den vážení tradeři. Nadále sledujeme měnový pár EUR/USD, který navzdory včerější vystoupení Janeta Yellena, pokračuje drift uvnitř "koridoru" 1.36178-1.36832. Dnes se očekávají ještě dvě události, které mohou ovlivnit cenu eura. Za prvé, je to změna objemu průmyslové výroby (Industrial Production) v Eurozóně – 11:00 (SEČ, serverový čas). Ukazatel eviduje inflaci. Považujeme, že vypuštění tohoto indikátoru bude mít slabý vliv na pohyb měnového páru, jelikož indikátory průmyslové výroby Německa a Francie, které činí do 40% z ekonomiky Eurozóny, vyšly dříve. Proto jenom značná odchylka od předpovědi (-0.2%) může vést k vypuštění měnového páru za hranice koridoru. Hlavní naděje klademe na vystoupení předsedy ECB Mario Dragi na konferenci v Bruselu v 15:30 (SEČ, serverový čas). Pokud nastane signál o snížení sazby s cílem stimulace exportu, budeme čekat na průraz úrovně rezistence na úrovni 1.36178.

Nyní jsou všechny předpoklady pro tento pohyb z hlediska technické analýzy. ParabolicSAR překročí cenu - je vysoká pravděpodobnost směny tendence zejména vzhledem k přepínání vzestupné trendové čáry dolů. Formuje medvědí divergenci na grafu oscilátoru RSI(14). Při obnově nižšího maxima měli brát vážně záměry medvědů. V daný moment úroveň 1.36178 se potvrzuje jak ParabolicSAR, tak i první rezistencí Pivot. Doporučujeme nastavit čekající příkaz na jeho průraz za 15 minut do začátku vystoupení Maria Dragi. Cíl se oceňuje při pomoci systému Fibonacci. Úpřesníme ho podle historického minima na úrovni 1.35862. Dnes byste měli být velmi opatrní – vystoupení hlav CB jsou doprovázeny volatilitou. Proto po otevření pozice doporučujeme opravit předběžný stop 1.36832 podle hodnoty ParabolicSAR.

Směr dolů
Otevření poziceníže 1.36178
Cílvýše 1.35862
Předběžný stop výše 1.36832

Další vydání(SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse :e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.