Technická analýza EURUSD : 2014-02-11


Dobrý den! Dnes je svátek agresivních traderů. V 16:00 (SEČ, serverový čas) milovníci rizika budou čekat na vystoupení hlavy Fedu Janeta Yelenna. Po čtení krátkého půlročního výkazu, ona odpoví na otázky, a možná dostaneme nové signály americké monetární politiky. Bereme na vědomí, že dříve se bude konat zpráva prezidenta Federální rezervní banky Charles Plosser na Univerzitě Delaware. On je členem výboru pro volné trhy s hlasovacími právy. Souhrnem tyto dvě vystoupení mohou dát silný impuls k trhu. Současně s vystoupením Yelleny vyjde počet nových pracovních míst za předchozí měsíc bez ohledu na farmářské hospodářství - JOLTS Job Openings. Pokud neobdrží informace týkající se změny diskontní sazby je třeba se zaposlouchat k tomuto ukazateli. Předpověděná hodnota pro něho čini 4.04 M.

Podívejme se na signály technické analýzy pro měnový pár EUR/USD. Trh není přesvědčen o rozsáhlém směru pohybu - v daný moment cena je vevnitř denního divergentního trojúhelníku. Východ z tohoto trojúhelníku se může vzniknout při průrazu silné úrovně rezistence 1.37393 a vrácení do býčího trendu. Podle našeho názoru, je to hrubý pohyb na základě přohlášení Janeta Yellena o dalším oslabení monetární politiky. Z hlediska technických indikátorů pro to jsou všechny předpoklady. Trendový ukazatel ParabolicSAR s jistotou pohybuje nahoru, nejsou rozpory i ze strany oscilátoru. RSI(14). Vzestupnému impulsu musí předcházet průraz úrovně překoupenosti 75.86207. To bude ukazovat na začátek silné tendence. Nezapomeňme také o vzestupné denní tendenci.
Z druhé strany, při nepřítomnosti jasných signálů během zprávy hlavy Fedu Charles Plossera, spekulativní trh zašle pohled do strany Job Openings. Při převýšení předpověděného ukazatele 4.04 M je třeba čekat na oslabení měnového páru. I když pohyb pravděpodobně nebude tak značně, jsou souznačné podmínky pro obchodování. Důležité je, že Pivot úroveň supportu se shoduje s historickým supportem. Toto vytvoří dobrý předpoklad pro nastavení čekajícího prříkazu na prodej. Doporučujeme nastavit dvě příkazy v různých směrech na úrovni 1.37393 (nákup) a 1.36178 (prodej) patřičně za 15 minut do vystoupení Yellena. Je třeba vést pozici dle indikátoru ParabolicSAR.

Směrnahoru a dolů
Otevření pozicevýše 1.37393 a níže 1.36178
Cílnákup – 1.38793, prodej – 1.35873
Předběžný stop nákup – 1.34765, prodej – 1.36768

Další vydání (CET/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse :e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.