Technická analýza AUDUSD : 2015-02-26


Zasedání RBA v příštím týdnu

Věnujme pozornost grafu měnového páru AUD/USD. Australský dolar je nyní na 29% nižší než historické maximum roku 2011 a v posledních třech týdnech vykazuje tendenci ke zvýšení. Od září loňského roku ten se při stabilní úrovní diskontní sazby 2,5% snížil na 18%. V únoru letošního roku Rezervní banka Austrálie (RBA) snížila sazbu pouze na 0,25% dо 2,25%. Část účastníků na trhu se domnívají, že to nestačí pro takové silné oslabení australského dolaru. Další zasedání RBA se bude konat příští týden v úterý. Většina investorů neočekává další snížení sazby. Podle našeho názoru, tyto předpovědi mohou přispět k posílení australské měny.

technical-analysis-charts-aud-usd

Graf na H4 timeframe AUD/USD:Н4 vyšel z trojúhelníku směrem nahoru dost sebevědomě. V současné době ten se nachází v rostoucím cenovém kanálu, což, podle našeho názoru, posiluje tendenci. Na grafu indikátoru RSI-Bars je také patrná vzestupná tendence. Poznamenejme také, že RSI-Bars dosáhl „hranice překoupenosti“ a byl opraven směrem dolů. Ten na posledních svíčkách klesl pod 50. Je to docela dobrým „býčím“ příznakem předpokládajícím posílení australského dolaru. Nevylučujeme další vývoj býčího impulsu po průrazu fraktální rezistence 0,79: na této úrovni může být umístěn čekající příkaz k nákupu. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního zformofaného signálu Parabolic, který v současné době může působit jako linie podpory – úroveň 0,782. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme pozici odstranit: na trhu se probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 0,79
Stop losspod 0,782

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.