Technická analýza AUDUSD : 2015-02-17


Východ z trojúhelníku

Věnujme pozornost na H4 graf měnového páru AUD/USD. Včera finanční trhy v souvislosti se svátkem Dne prezidenta v USA nefungovaly. Dnes obchody budou v normálním režimu, ale důležité makroekonomické statistiky v USA se neočekávají. Dnes brzy ráno v Austrálii byly zveřejněny materiály únorového zasedání rezervní banky (RBA). Podle našeho názoru, nebyly žádné důležité informace, ale přesně to přispělo k posílení australské měny. Dle předchozích průzkumů více než 60% investořů očekávalo, že RBA na dalším zasedání 3. března opět sníží diskontní sazbu do 2%. Dle našeho názoru, v současné době je to s takovou jistotou těžké potvrdit. Tím spíše, že nejdůležitější australské makroekonomické údaje vyjdou pouze 2. března, před zasedáním RBA, před tím bude zveřejněna méně významná statistika. Čím nižší je pravděpodobnost snížení sazby, tím více šancí na posílení australského dolaru.

technical-analysis-charts-aud-usd

Na H4 timeframe, graf AUD/USD:Н4 dostatečně přesvědčivě vyšel z trojúhelníku směrem nahoru. Potom vznikla malá korekce směrem dolů, a dnes brzy ráno byla tvořena docela nápadná bílá svíčka. Jak vidíme, východ z trojúhelníku se probíhá v rámci býčího kanálu, což dle našeho názoru, posiluje trend. Na grafu indikátoru RSI-Bars lze vidět vzestupná divergenci, která trvá prakticky po celou dobu až byl tvořen cenový trojúhelník. Poznamenejme také, že na posledních svíčkách RSI-Bars klesl pod 50. Není to špatný býčí příznak předpokládající posilení australského dolaru. Nevylučujeme další vývoj býčího impulsu po průrazu fraktální rezistence 0,7815: na této úrovni může být umístěn čekající příkaz k nákupu. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního signálu Parabolic, který v současné době může být jako linie podpory – úroveň 0,7726. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme příkaz odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 0,7815
Stop losspod 0,7726
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.