Technická analýza AUDUSD : 2014-11-11


Pokles podnikatelského klimatu

Dnes v 1:30 (SEČ) byl zveřejněn index podnikatelského klimatu v Austrálii NAB Business Confidence. Tento bezdriftový ukazatel se vypočítá každý měsíc národní bankou Austrálie na základě výsledků průzkumů více než 300 společností. Ukazatel umožňuje odhadnout zlepšení investičního klimatu v zemi, spotřebitelské výdaje a úroveň nezaměstnanosti. Tento měsíc Business Confidence snížil na čtyři body proti pěti v posledním měsíci, což mělo okamžitý účinek na dynamiku kurzu AUD/USD. Vzhledem k posílení US dolaru na pozadí stáčení kvantitativního uvolňování můžeme očekávat další pokles kurzu.

technical-analysis-chart-aud-usd

Podívejme se na graf AUD/USD H4. Cena se pohybuje v rozmezí denních a H4 trendů – je pozorována medvědí synchronizace rozsahů. V současné době pozorujeme vytvoření nového trendu, který zesílí po průrazu fraktálního supportu 0.85317. Aktuální směr v krátkodobě perspektivě se potvrzuje svíčkovým modelem „pohlcení“, který je označen žlutou barvou na obrázku. Vidíme také, že již došlo k překročení historických hodnot Parabolic a zvrácení trendového indikátoru do strany červené zóny. Významnost úrovně supportu se také potvrzuje dolní hranicí kanálu Donchian. Оscilátor RSI-Bars potvrzuje aktuální trend, ale konečný potvrzující signál očekáváme po průrazu úrovně 39.7701%. Dle našeho názoru to se stane současně s překonáním cenové úrovně 0.85317, která může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji. Stop bude rozumně rozmístit nad úrovní 0.86873, která se potvrzuje horní hranicí Donchian, fraktálem Billa Williamse, a také historickými hodnotami Parabolic.

Po otevření pozice stop doporučujeme posouvat vzápětí za hodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět aktualizaci každý den současně s vytvořením nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceProdej
Sell stoppod 0.85317
Stop lossnad 0.86873

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.