Technická analýza AUDUSD : 2014-06-04


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:15 (SEČ) očekáváme publikaci Pokles/růst pracovních míst v soukromém sektoru v USA - ADP Non-Farm Employment Change. Index se vydává měsíčně od společnosti Automatic Data Processing. Vzorec výpočtu se neústále mění pro maximální přiblížení k údajům oficiální statistiky. Parametry jsou založeny na zkoumání anonymních dat asi 400 zákazníků amerického podníkání. Analýza nezahrnuje zemědělský sektor a vládní funkce. Předběžný odhad zaměstnanosti vyjde za 2 dny před publikací Nonfarm. Proto je třeba se pozorně podívat na tento indikátor. Zaměstnanost je klíčovým faktorem účinkující na spotřebitelskou poptávku v USA a na pokles ukazatele. Dnes předpovídá negativní růst zaměstnanosti od 220 tisíc lidí do (210-217) tisíc dle různých odhadů.

AUD/USD

Podívejme se na měnový pár AUD/USD na H4 grafu. Cena se blíží medvědí linii trendu D1. Pozoruje se zúžení rozsahu obchodů uvnitř trojúhelníku – nestabilní rovnováha bude narušena a efekt „klid před bouří“ slibuje nový významný impuls. Dokončení korekce dojde při překročení H4 linie trendu dolů. Současně s tím očekáváme otočení trendového indikátoru ParabolicSAR a průraz linie trendu oscilátoru RSI-Bars. Bude rozumně částečně fixovat výdělek v blízkosti vzestupného měsíčního trendového supportu. Ten zesiluje historickými hodnotami kanálu PivotPoints.

Omezení rizik umísťujeme v oblasti překročení fraktálu Billa Williamse a první úrovně rezistence PivotPoints - na úrovni 0.92961. Doporučujeme přemisťovat úroveň omezení rizik hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procsesu změny tržní situace. Může být umístěn automatický Trailing Stop s ohledem na vzdálenost mezi dvěma nejbližšími fraktálními maximy – označena černým obdélníkem na obr. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 0.92424
Stop lossnad 0.92961
Take profitnad 0.92142

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.