Technická analýza AUDUSD : 2014-04-29


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 16:00(SEČ) v USA se očekává zveřejnění měsíčního ukazatele indexu spotřebitelské důvěry (CB Consumer Confidence). Tento kompozitní instrument poskytuje odhad růstu spotřebitelských výdajů a je založen na průzkumy spotřebitelů domácností. Ukazatel hodnotí dostupnost pracovních prostředků, příznivost podnikatelského klimatu a ekonomických podmínek. Dnes se očekává posílení CB Consumer Confidence od 82,3% dо 82,9%. Připomeňme si, že tato hodnota vyšší než 50% se shoduje s optimistickými očekáváními spotřebitelů. Je-li index překročí předpokládanou hodnotu 82,9%, je třeba očekávat posílění americké měny.

AUD/USD

Vezměme čtyřihodinovy (H4) graf australského dolaru. Vidíme, že čtyřihodinové, denní a týdenní trendy jsou pod vlivem medvědího trhu. Čáru H4 potvrzují klouzavé průměry podél této hodnoty trendového indikátoru Parabolic SAR. Cena také překročila signální čáru dolů PivotPoints. Všechny uvedené faktory zvyšují pravděpodobnost zrychlení denní klesající tendence a průrazu úrovně supportu na úrovni 0.92050. Je třeba předpokládat, že po medvědím impulsu má předcházet otočení dolů kanálu Bollinger Bands, který je připojen k oscilátoru RSI-Bars, a přetínání úrovně 28.99160 oscilátorem. Opatrní obchodníci mají počkat na tento signál.

Doporučujeme umístit čekající příkaz k prodeji pod supportem 0.92050. Příkaz otevíráme 15 minut před zveřejněním CB Consumer Confidence a udržujeme, pokud hodnota ukazatele bude nad prognózou 82,9%. Tradičně definujeme cíl nad první úrovní Fobonacci 161.8%. V současné době tato úroveň se shoduje s historickou úrovní support 0.92050. Stop je zvolen dle nejbližší úrovně rezistence na úrovni 0.93146. To je vhodná pozice, protože potvrzuje se historickou hodnotou prvního supportu PivotPoints a hodnotami ParabolicSAR. Úroveň omezení rizik doporučujeme se pohybovat hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Udržujeme pozici až do zveřejnění HDP USA Advance GDP q/q 30.4.2014 v 14:30 SEČ. Pozice se přemísťuje do bezztratového stavu 15 minut před vypuštěním údajů. Je optimálně vybrat bezztratovou úroveň na úrovni historické hodnotyParabolicSAR.

Směrdolů
Otevření pozicepod 0,92050
Předběžný cílpod 0,91537
Předběžný stopnad 0,93146

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.