Technická analýza AUDUSD : 2014-03-25


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 15:00 (SEČ) budou zveřejněny hodnoty dvou makroekonomických ukazatelů americké ekonomiky - index spotřebitelské důvěry (CB Consumer Confidence) a nových prodejů na trhu nemovitosti (New Home Sales). První ukazatel se počítá na základě měsíčních dat podle výsledků pruzkumu spotřebitelů domácností (hodnotí dostupnost pracovních prostředků, příznivost podnikatelského klimatu a ekonomických podmínek). Indikátor umožnuje hodnotit růst spotřebitelských výdajů a vnitřní poptávku. Nicméně, je třeba očekávat delší vliv po vypuštění New Home Sales. Tento koeficient určuje růst domů pro jednu rodinu a počítá se US Bureau of Statistics na základě ročních dat. V souvislosti s tímto budeme očekávat delší impuls v souvislosti s publikací tohoto ukazatele. Konkrétně, pokud hodnota bude níže 447K, je třeba očekávat oslabení amerického dolaru, načež bude možno otevřít pozici na prodej.

AUD/USD: H4

Podívejme se na měnový pár AUDUSD na H4 grafu. Týdenní, denní a H4 trend mají býčí směr, který se potvrzuje trendovým indikátorem Parabolic SAR a pohybem oscilátoru RSI-Bars(14). Nejsou protiklady I ze strany indikátoru Pivot – cena překročila její signální linii nahoru. Pro konečné potvrzení vzestupného směru je třeba počkat na průraz úrovně rezistence 69.11967 oscilátorem RSI-Bars.

Vybereme cíl na základě tradiční strategie – fixujeme nejblížší historické maximum níže úrovně Fibonacci 161.8%. V současné době toto se shoduje s úrovní 0.91577. Doporučuje se rozmístit stop na úrovni nejblížšího supportu – 0.91170 a posouvat vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň stopu. Otevření příkazu je třeba provést 15 minut před publikací New Home Sales. Zavíráme pozici okamžitě v tom případě, pokud makroekonomický ukazatel bude vyšší, než předpokládaná úroveň. To bude znamenat, že tendence se změnila a na trhu probíhají fundamentální změny, které nebyly vzaty v úvahu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 0.91577
Cílníže 0.91577
Předběžný stopníže 0.91170

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.