Obrazce otočení trendu (Reversal Patterns): Obrazce Forexu


Na grafech měnových kotací lze určit geometrické modely, které se formují poté, co úroveň ceny dosahuje své maximální hodnoty při současné tendecni. Rozeznávání těchto obrazců signalizuje traderovi o uzavření tohoto trendu a počátku nového pohybu. Pozoruhodnou odlišností rozeznávání těchto modelů je to, že trader získává informaci nejenom o rychlé změně směru trendu, ale i možnou hodnotu pohybu ceny.

Grafický cenový model "Hlava a ramena" znamená uzavření současného trendu a další změna směru pohybu ceny. Běžně tento model se formuje na vyvinutém vzestupném trendu.

Grafický cenový model "inverzní hlava a ramena" je příznakem otočení trendu. Běžně model se formuje na vyvinutém sestupném trendu.

Grafický cenový model "dvojitý vrchol" je příznakem otočení existujícího vzestupného trendu. Považuje se, že čím déle probíhá formování modelu, tím ten je spolehlivějším.

Cenový grafický model "dvojité dno" je příznakem otočení existujícího sestupného trendu. Považuje se, že čím déle probíhá formování modelu, tím je ten spolehlivější.

Grafický cenový model "trojitý vrchol" se běžně formuje ve vzestupném trendu s naznačením jeho dalšího otočení a klesání cen. Model se považuje významnějším, než "dvojitý vrchol".

Grafický cenový model "trojité dno" se běžně formuje v sestupném trendu a je příznakem jeho dalšího otočení. Model se považuje významnějším, než "dvojité dno".

Grafický cenový model "diamant" je příznakem následujícího otočení existujícího trendu. Model se běžně formuje ve vzestupném trendu.