Obrazce předpovídající pokračování trendu: Obrazce (Patterny) Forexu

Pokud podívejme se na graf s jasně vyjadřujícím trendem je vidět místa, kde cena se konsolidovala během svého pohybu s formováním figur stejného typu. Tyto formace jsou figurami pokračování trendu, které tradeří velmi často používají při přijetí rozhodnutí. Modely pokračování trendu vzniknou během pauzy působící na trhu tendence a jsou spíše pokračování pohybu, než jeho otočení.
Na rozdíl od modelů otočení trendu, figury pokračování se často formují na více krátkých časových intervalů.

 • Obrazec Vzestupné trojúhelníky (Ascending Triangle)

  Grafický cenový model "rostoucí (vzestupný) trojúhelník" je obrazcem pokračování existujícího trendu běžně formující na vzestupném pohybu a sloužící potvrzením jeho dalšího směru.

 • Obrazec Sestupné trojúhelníky (Descending Triangle)

  Grafický cenový model "sestupný (klesající) trojúhelník" je obrazcem pokračování existujícího trendu, obvykle formující na sestupném pohybu a sloužící potvrzením jeho dalšího směru.

 • Obrazec Symetrické trojúhelníky (Symmetric Triangle)

  Grafický cenový model "symetrický trojúhelník" je obrazcem pokračování existujícího trendu, který se může formovat jak na vzestupném, tak i sestupném trendu sloužící potvrzením jeho dalšího směru.

 • Rostoucí obdélník (Bullish Engulfing Pattern)

  Grafický model "rostoucí obdélník" slouží pro potvrzení směru existujícího trendu. "Rostoucí obdélník se vytváří na rostoucím trendu a znamená vysokou pravděpodobnost pokračování růstu hodnoty aktiva.

 • Klesající obdélník (Bearish Engulfing Pattern)

  Grafický model "klesající obdélník" slouží pro potvrzení směru existujicího trendu. "Klesající obdélník se vytváří na klesajícím trendu a znamená vysokou pravděbodobnost snížení hodnoty aktiva.

 • Obrazec Vlajka (Flag)

  "Flag" se týká krátkodobým grafickým cenovým modelům pokracování trendu s ukázáním, že jeho směr bude pokračovat v nejbližší budoucnosti. Například, na denním grafu model se často formuje během jednoho nebo 2 týdnů.

 • Obrazec Praporky (Pennant)

  "Praporek" se týká krátkodobým grafickým cenovým modelům pokračování trendu s ukázáním, že jeho směr bude pokračovat v nejbližší budoucnosti. Například, na denním grafu model se často formuje během jednoho nebo 2 týdnů.

 • Obrazec Klín (Wedge)

  "Klín" se týká krátkodobým grafickým cenovým modelům pokračování trendu s ukázáním, že jeho směr bude pokračovat v nejbližší budoucnosti. Například, na denním grafu model se často formuje během jednoho nebo 2 týdnů.