Obrazce předpovídající pokračování trendu: Obrazce (Patterny) Forexu


Pokud podívejme se na graf s jasně vyjadřujícím trendem je vidět místa, kde cena se konsolidovala během svého pohybu s formováním figur stejného typu. Tyto formace jsou figurami pokračování trendu, které tradeří velmi často používají při přijetí rozhodnutí. Modely pokračování trendu vzniknou během pauzy působící na trhu tendence a jsou spíše pokračování pohybu, než jeho otočení.
Na rozdíl od modelů otočení trendu, figury pokračování se často formují na více krátkých časových intervalů.

Grafický cenový model "rostoucí (vzestupný) trojúhelník" je obrazcem pokračování existujícího trendu běžně formující na vzestupném pohybu a sloužící potvrzením jeho dalšího směru.

Grafický cenový model "sestupný (klesající) trojúhelník" je obrazcem pokračování existujícího trendu, obvykle formující na sestupném pohybu a sloužící potvrzením jeho dalšího směru.

Grafický cenový model "symetrický trojúhelník" je obrazcem pokračování existujícího trendu, který se může formovat jak na vzestupném, tak i sestupném trendu sloužící potvrzením jeho dalšího směru.

Grafický model "rostoucí obdélník" slouží pro potvrzení směru existujícího trendu. "Rostoucí obdélník se vytváří na rostoucím trendu a znamená vysokou pravděpodobnost pokračování růstu hodnoty aktiva.

Grafický model "klesající obdélník" slouží pro potvrzení směru existujicího trendu. "Klesající obdélník se vytváří na klesajícím trendu a znamená vysokou pravděbodobnost snížení hodnoty aktiva.

"Flag" se týká krátkodobým grafickým cenovým modelům pokracování trendu s ukázáním, že jeho směr bude pokračovat v nejbližší budoucnosti. Například, na denním grafu model se často formuje během jednoho nebo 2 týdnů.

"Praporek" se týká krátkodobým grafickým cenovým modelům pokračování trendu s ukázáním, že jeho směr bude pokračovat v nejbližší budoucnosti. Například, na denním grafu model se často formuje během jednoho nebo 2 týdnů.

"Klín" se týká krátkodobým grafickým cenovým modelům pokračování trendu s ukázáním, že jeho směr bude pokračovat v nejbližší budoucnosti. Například, na denním grafu model se často formuje během jednoho nebo 2 týdnů.

Volání