Základní pojmy technické analýzy


Pro provedení technické analýzy na trhu Forex, tradeři mají pochopit a používat takové pojmy jako jsou trend, kanál, úroveň podpory a úroveň rezistence. Využív informací získaných ze grafů, lze identifikovat okamžiky pro nejlepší vstup do pozice a výstup z ní. Je třeba včas rozeznat a předvídat zlomení trendu a jeho pokračování.

Úrovně Fibonacci jsou důležitým a účinným instrumentem technické analýzy k určení možných úrovní změny trendu. Pomocí výpočtu obchodník bude moci určit silné úrovně podpory a rezistence a možné cíle korekce a pokračování trendu.

Jedním ze základních pojmů technické analýzy je trend. Koncepce trendového pohybu je založen na předpokladu o skupinové dynamice učinění investičních rozhodnutí účastníky trhu a je relativně stabilní během cenových pohybů aktiv.

V technické analýze linie, které spojují důležitá maxima a minima, se nazývají liniemi Rezistence a Podpory. Tradeři tyto linie používají k určení vstupu na trh.

Kanál je jedním z klíčových pojmů technické analýzy. Kanálem se nazývá stabilní "chodba" kolísání ceny aktiva mající konstantní šířku.

Začněte
procvičovat
ZALOŽIT DEMO ÚČET