Metoda GeWorko – nové možnosti analýzy finančních trhů


Nové možnosti platformy NetTradeX

V poslední době mezi tradery a investory, kteří obchodují na finančních trzích, získává větší popularitu obchodně analytický terminál NetTradeX vyvinutý od vysoce kvalifikovaných programátorů firmy s názvem NetTradeX Corp. (www.nettradex.com). Aktivní použití NetTradeX se pozoruje v takových zemích jako Japonsko, Irán, Indie, Indonézie, arabské země, Rusko atd.

Tato platforma poskytuje uživatelům široké možnosti jak pro technickou analýzu, tak i pro obchodování s různými nástroji na finančních trzích, jako jsou FOREX, CFD, Futures, Stocks atd. NetTradeX lze použít s instalací na počítač a také z mobilních telefonů a tabletů.

Společný produkt IFC Markets a NetTradeX

Zpracovatele NetTradeX neustále pracují na rozšíření možností platformy, a nedávno s podporou finanční firmy IFC Markets vyšla verze programu s unikátním analytickým funkcionálem s názvem Metoda GeWorko. GeWorko je absolutně novou, inovační metodou analýzy trhů umožňující vytvořit portfolia aktiv z finančních aktiv, které máme na platformě, a určit hodnotu jednoho portfolia vůci druhému. V důsledku uživatele nového produktu získávají novou finanční jednotku – kompozitní nástroj PCI GeWorko (personal composite instrument). Přičemž, lze sestavit jak velmi jednoduchý PCI GeWorko, tak i příliš složitý s velkým množstvím nejrůznějších aktiv (akcie, měny, kovy atd.). Příkladem jednoduchého PCI GeWorko je srovnání velikosti akciového indexu jakékoliv země (americký Dow Jones či německý DAX) k ceně barelu nafty či unce zlata. Kombinace složitého PCI GeWorko se závisí na představivosti uživatele a existence těchto aktiv, které máme v seznamu finančních nástrojů.

Efektivita a jednoduchost použití

Hodnota všech aktiv, které jsou v portfoliu, se automaticky přepočte v amerických dolarech, což umožňuje korektně srovnávat obě portfolia mezi sebou. Sestrojení grafu netrvá déle než dvě minuty. Uživatel vybírá finanční nástroje do obou portfolií, ukazuje váhy pro každý aktivum a klepne na tlačítko "Sestrojit graf".

V daný moment takový rychlý a výhodný způsob pro sestrojení grafů neposkytuje žádná obchodně analytická platforma či finanční analytický webový zdroj. Pro technickou analýzu platforma NetTradeX má všechny potřebné možnosti. Uživatel může vybrat jakýkoliv časový timeframe od 1 minut do týdne. Máte široký seznam technických indikátorů, které mohou být použity jak v grafu, tak i v nových oknech. Dokonce je možno vynášení grafu na dodatečnou obrazovku počítače, pokud máte takovou. Tatko, možnosti technické analýzy ve spojení s fundamentálním přístupem může být použit pro nejlepší chápání chování portfolií a vysvětlení vzájemných spojení různých kombinací aktiv.

V tomto plánu PCI, realizovaný na základě obchodně analytického terminálu NetTradeX, je velmi efektivním nástrojem pro obchodu finančních anaytiků.

Volání