Výkaz CFTC – býčí nálady na americký dolar pokračují


25/8/2014
Dle posledního výkazu CFTC pokrývající dat až 19.srpna, nálady investorů vůci americké měně pokračovaly ve směru býků. Jak je uvedeno v tabulce nálad trhu od CFTC, stálo se posilování amerického dolaru vůci euře, britské libře, kanadskému dolaru a japonskému jenu.


Jak je vidět z tabulky, celková krátká pozice na еuro zůstává mezi ostatními měnami na nejvyšší pozici ($-23,10 mlrd.) a tento týden zvýšilo o $2,05 mlrd. Je to největším ukazatelem na celkovou krátkou pozici vůci euře od července roku 2012. Kromě toho, medvědí impuls na euro je stabilní, navzdory tomu, že to během posledních týdnů se nachází na nejnižších úrovních. Kromě toho japonský jen byl na druhém místě o celkové krátké pozici ($10,59 mlrd.) a ukázal kladnou týdenní změnu až do 19. Srpna. Navzdory tomu, že jeho celková dlouhá pozice činila $0,66 mlrd, kanadský dolar tento týden ukázal medvědí trend snížením svou celkovou dlouhou pozici o $0,98 mlrd.


Аustralský dolar zvýšil svou celkovou dlouhou pozici do $3,40 mlrd. vzhledem k oslabování geopolitického rizika, a investoři hledali rizikovější měny. Nakonec, jak je vidět z tabulky nálad trhu od CFTC a z tabulký týdenní dymaniky, britská libra snížila celkovou dlouhou pozici. Medvědí nálady na britskou libru po býčí obnově minulý týden pokračovaly. Toto předpokládá stabilitu medvědích nálad, a my čekáme na další snížení celkové dlouhé pozice.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.