Zpráva CFTC- medvědí nálady na euro oslabují


18/8/2014
Dle poslední zprávy CFTC pokryvající data až do 12. Srpna, nálady investorů byly směřovány ke straně oslabení býčích nálad na americký dolar. Jak je vídět v tabulce nálad trhu od CFTC, dolar oslabil vůci britské libře, švýcarskému franku a japonskému jenu. Kromě toho, v tabulce lze vidět, že celková krátká pozice na еuro zůstává na nejvyšší pozici mezi ostatními měnami ($-21,05 mlrd.), bez ohledu na jeho pokles o 0,46 mlrd dolarů za týden. To je nejmenším ukazatelem celkové krátké pozice na euro od července roku 2012. Kromě toho, stabilizace čisté krátké pozice na takové nízké úrovni může znamenat, že nastala důležitá fáze, kdy tržní nálady na euro se mohou změnit. Japonský jen, který je na druhém místě o celkové krátké pozice, prokázal pozitivní týdenní změnu, což lze vidět na grafu týdenního trendu. Celková krátká pozice na jen klesla o 1.70 mlrd dolarů a nyní činí 9,91 mlrd. dolarů.


Kromě toho, аustralský dolar kvůli vznikajícímu geopolitickému riziku snížil svou celkovou dlouhou pozici o 2,73 mlrd. dolarů, a investoři hledají bezpečnější měny. Vzrostla poptávka po japonském jenu, o kterém jsme mluvili dříve, a také vzrostla poptávka po švýcarském franku, čí čistá krátká pozice klesla o 0,20 mlrd. dolarů. Nakonec, britská libra zvýšila celkovou dlouhou pozici. Toto předpokládá, že mohli jsme uvidět otočení klesajícího trendu na britskou libru.


market-sentiment-exchange-rate

market-sentiment-net-long-short-positions

market-sentiment-change

market-sentiment-short-long-ratio
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.