Zpráva CFTC - dynamika amerického dolaru pokračuje vzrůstat


11/8/2014
Podle posledního výkazu CFTC pokryvající data až 5.srpna, nálady investorů jsou směrovány směrem posílení pozice na americký dolar. Po zveřejnění dat o HDP USA pozice dolaru posílila. Jak je uvedeno v tabulce tržních nálad od CFTC, medvědí nálady na еuro vzrostly, a nyní pozice činí 21.52 mlrd. Tento ukazatel na celkovou krátkou pozici je jedním z nejměnších od července roku 2012. Kromě toho, euro nám ukázalo největší negativní dynamiku mezi hlavními měnami činící -3.40 mlrd. dolarů. Japonský jen byl na druhém místě negativní týdenní dynamikou. Čistá krátká pozice na japonský jen vzrostla o 2.67 mlrd. dolarů.


Kromě toho, švýcarský frank také posílil svou celkovou krátkou pozici zesílením medvědího sklonu do 2.59 mlrd. dolarů. Pokud jde o dalších hlavních měn: kanadský dolar, аustralský dolar a bristká libra snížily své celkové dlouhé pozice. Celková krátká pozice na americký dolar výrazně vzrostla, což znamená, že dolar má růstový potenciál. Index amerického dolaru dotkla 11měsíčního maxima, a jeho technický model předpokládá býčí tendenci.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.