Zpráva CFTC – čisté krátké pozice na japonský jen a euro prudce rostou


4/8/2014
V poslední zprávě CFTC zahrnující údaje 29. července je zobrazeno, že investoři dávali přednost americkému dolaru. Účastníci trhu zvýšili objem celkové dlouhé pozice na americký dolar v předvečer klíčových událostí na trhu. Jak je zobrazeno v tabulce tržního sentimentu od CFTC, čistá krátká pozice na еuro proti americkému dolaru pokračovala růst do 18.11 mlrd. dolarů. To je jedna z nejvyšších úrovní od září roku 2012. Kromě toho, euro během týdne ukázalo největší negativní změnu hlavních měn činící 3.16 mlrd. dolarů. Japonský jen byl na druhém místě negativní týdenní změnou. Čistá krátká pozice na japonský jen vzrostla o 2.30 mlrd. dolarů a v současné době zůstává na úrovni 8.94 mlrd. dolarů.


Pouze kanadskému a australskému dolaru se podařilo posílit čisté pozice proti americkému dolaru, ale nárůst nebyl významným. Čistá dlouhá pozice na kanadský dolar vzrostla do 2.09 mlrd. dolarů na pozadí rostoucích cen na naftu, a pár USDCAD je opraven nahoru, což znamená, že zvěsti neměly vliv na rostoucí trend na pár. Australský dolar se přiblížil k technickému obrácenému bodu, proto býči a medvědi jsou na stejné úrovni.


Investoři snížili čistou krátkou pozici na britskou libru do 2.63 mlrd. dolarů, čistá krátká pozice na měnu proti švýcarskému franku vzrostla o 0.59 mlrd dolarů. Jak vidíme, celková pozice na americký dolar, před zveřejněním údajů ohledně HDP za druhý kvartál, přihlášením FOMC a údaji ohledně počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru Non-Farm Payrolls, vůci ostatním měnám vzrostla. V konečném důsledku údaje z USA nebyly jednoznačnými, index amerického dolaru v pátek oslabil a v souvislosti s tím, očekáváme oslabení amerického dolaru, což se odráží v příští zprávě CFTC.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.