Zpráva CFTC - krátká pozice na EUR obnovila maximum


28/7/2014
Podle poslední zprávy CFTC, pokrývající údaje 22. července, nálady investorů se změnily ve prospěch amerického dolaru. Jak je vidět z tabulky náladů CFTC еuro zvýšilo celkovou krátkou pozici do $14,95 miliard vůci americkému dolaru. Kromě toho, během týdne euro ve srovnání s dalšími hlavnímí měnami mělo negativní trend ($ -4,29 mlrd). Pouze japonský jen a kanadský dolar posílily své celkové pozice vůci americkému dolaru. Celková krátká pozice na japonský jen klesla o $1,09 mlrd, a nyní posílila o $-6,64 mlrd; kanadský dolar zvýšil celkovou dlouhou pozici do $1.91 mlrd, zatím co kurz nadále roste.


Investoři také snížili celkové dlouhé pozice na britskou libru do $2,93 mlrd, každodenní změna činila $1,22 mlrd, což je druhá dle velikosti týdenní změna do strany klesajícího trendu. Cena měnového páru GBP/USD dosáhla klíčové úrovně rezistence i nadále pohybuje v bočním kanálu mezi 1.7179/1.7073. Minulý týden protokoly ze zasedání nebyly tak „bojovnými“ jak se očekávalo. Takže, očekávali bychom pokračování medvědích nálad.


Australský dolar zachovává největší celkovou pozici ($3.64 mlrd), zatím co týdenní trend byl spíše negativním. Cena měnového páru AUD/USD pohybovala v bočním kanálu mezi úrovněmi 0.9435/0.9326, a proto byla nějaká nejistota ohledně dalšího pohybu ceny. Sklon k riziku nelze určit vzhledem k tomu, že americké akciové indexy zastávily svá stoupání na nová maxima, geopolitické riziko zůstává vysokým, ale investoři kladou větší důraz na podnikovou zprávu, která bude odrážet skutečný obraz oživení ekonomiky. Australský dolar stále má největší poměr dlouhé/krátké pozice, a v současné době zaujímá první místo dle objemu celkových dlouhých pozic.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.