Zpráva CFTC - signály změny nálad na EUR a GBP


14/7/2014

Dle zprávy CFTC jsou pozorovány medvědí nálady na euro, japonský jen a švýcarský frank a býčí nálady na kanadský dolar, novozelandský dolar, mexické peso, australský dolar a britskou libru. Ale data pro tento týden jsou zajímavá, protože obsahují první signál pro medvědy stojící na euro a pro býky pro britskou libru. Přitažlivost kanadského dolaru roste, jelikož investoři zvyšují čistou dlouhou pozici na měnu dosahující 3.4 miliard dolarů. Během týdne zájem investorů byl přesunut od australského dolaru do kanadského, ale obecně nálady na komoditní měny zůstávají býčími.

Мedvědí nálady na euro se nezměnily a krátká celková pozice zůstala na úrovni 10 miliard dolarů, ale nepřítomnost dalšího růstu pozice je zneklidňujícím signálem pro možné zpomalení klesající dynamiky. Růst čisté dlouhé pozice na britskou libru je pod hrozbou, jelikož investoři mohou uzavřít část pozic. Čistá dlouhá pozice na britskou libru ještě zůstává největší na úrovni 4,5 miliard dolarů, ale týdenní změny signalizují potenciální změnu nálad. Medvědí nálady na japonský jen udržují čistou krátkou pozici, dokonce bez ohledu na posilení jenu .

Long or Short Ratio></td><td style=Net Long or Short Position vs USD

MěnaТrendPosition volume, $blnWeekly change, $bln
CADnahoru 964 711
AUDnahoru 3,440‐252
NZDnahoru1,267479
EURdolů‐10,084308
GBPnahoru4,458‐1,588
CHFdolů‐95469
JPYdolů‐8,169‐943
Goldnahoru19,791422


Zdroje dat: CFTC, Scotiabank
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.