Výkaz CFTC - čistá dlouhá pozice na britskou libru pokračoval růst


7/7/2014
V posledním výkazu CFTC, zahrnující údaje 1. června je zobrazeno, že nálady investorů jsou zaměřeny proti americkému dolaru. Jak je vidět z tabulky nálad od CFTC, čistá krátká pozice na japonský jen značně klesla. Ale chuť k riziku na еuro pokračovala a měna ukázala nejvyšší růst čisté krátké pozice o 0.61 miliardy dolaru proti americkému dolaru. Investoři také drží medvědí nálady na švycarský frank, ale na rozdíl od eura a franku, ostatní měny posílily vůci americkému dolaru.


Britská libra ovládá největší dlouhou pozicí, nacházející se na úrovni 6.05 miliard dolarů ukázav za týden kladnou změnu o 0.77 miliardy dolarů. Měnový pár GBPUSD prorazil klíčovou rezistenci na úrovni 1.7059 a vzrostla na 5-leté maximum na úrovni 1.7178. Britská libra také ovládá nejvyšším koeficientem Long/Short. Následuje kanadský dolar, který za týden posílil na úrovni 0.75 miliardy dolarů, a pozice na měnu byla přeměněna na pozitivní. Měnový pár USDCAD se nacházel ve výrazném klesajícím trendu na pozadí poptávky kvůli neodůvodněným očekáváním statistiky během minulého týdne. Americký dolar proti kanadskému dolaru dosáhl supportu na úrovni 1.0630.


Kromě toho, býčí nálady na australský dolar posílily a změny za týden činily 0,55 miliardy dolarů, čistá dlouhá pozice se nachází na úrovni 3.690 miliard dolarů. V současné době australský dolar ovládá druhým největším koeficientem Long/Short. Měnový pár AUDUSD 1. června dosáhl maxima na úrovni 0.9500, a tak je třeba očekávat pokles čisté krátké pozice v důsledku slabé statistiky. Japonský jen ukázal za týden kladnou změnu 7.22 miliard dolarů. Kladná statistika na japonský CPI a maloobchodní tržby porodily pověstí o tom, že japonská centrální banka zpřísní úvěrovou měnovou politiku, což podporovalo japonskou měnu.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.