Výkaz CFTC - Dynamika US dolar oslabuje


30/6/2014
Poslední výkaz CFTC zahrnující údaje 24. června zobrazuje, že investoři byli proti americkému dolaru. Jak je vidět na grafu еuro snížilo svou čistou krátkou pozici proti americkému dolaru o 0.69 miliardy dolarů. Investoři pokračují mít negativní nálady na švycarský frank. Americký dolar oslabil na pozadí pověstí o tom, že Fed začne zvyšovat sazby a na pozadí snížení prognózy od MMF. Chuť k riziku pokračuje v důsledku čehož švycarský frank, jen a americký dolar klesly.


Britská libra drží největší dlouhou pozici, i když zmírnila o 0.29 miliardy dolarů proti americkému dolaru.


Kromě toho, čistá krátká pozice na japonský jen zůstává na druhém místě po euru. Čistá krátká pozice na euro zůstává na úrovni 9.77 miliard dolarů. Pozice na jen během týdne vzrostl o 0.39 miliardy dolarů a nyní se nachází na úrovni 8.73 miliard dolarů.


Čistá krátká pozice na kanadský dolar klesla o 1.49 miliardy dolarů a činila 0.49 miliardy dolarů. Australský dolar je posílen. Měnový pár USDCAD prorazil klíčový support na úrovni 1.0714. Pár pořád ještě má klesající potenciál a brzo můžeme čekat na uzavření medvědích pozic a transformaci trendu.

Net Long or Short Positions

Weekly Change in Net Long or Short

Long or Short Ratio
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.