Výkaz CFTC – Čistá krátká pozice na euro je na rekordní minimu.


23/6/2014
V posledním výkazu CFTC zahrnující údaje 17. června je zobrazeno, že nálady investorů jsou proti euře. Jak je vidět z tabulky CFTC еuro zvýšilo svou čistou krátkou pozici o $0.787 miliard proti americkému dolaru. Investoři udržují krátké pozice na euro po řešení ECB omezit sazby. Investoři snížili čistou dlouhou pozici na americký dolar vůci dalším hlavním měnám s výjimkou eura a australského dolaru. Pozice na britskou libru byla kladnou a zvýšila o 1.82 miliardy dolarů. To bylo způsobeno tím, že banka Anglie se chystá zvýšit klíčovou sazbu dříve, než se očekávalo.


Kromě toho, čistá pozice na jen už není největší, jelikož pozice na euro činila -$10.47 miliard. Pozice na jen za týden 17. června klesla o 1.69 miliardy dolarů a nyní činí 8.34 miliardy dolarů. Kromě toho, to je první pozitivní týden pro jen, po několika negativnívh týdnech po sobě. Útěk od rizik na pozadí situace v Iráku пожжет послужить ростом спроса на йену, тем не менее, пара USDJPY пока торгуется в боковом тренде. Бегство от рисков на фоне ситуации в Ираке пожжет послужить ростом спроса на йену, тем не менее, пара USDJPY пока торгуется в боковом тренде.


Kanadský dolar snížil pozici o 0.23 miliardy dolarů a činil 1.98 miliardy dolarů, zatím co čistá dlouhá pozice na australský dolar se krátí. Během posledních obchodech měnový pár USDCAD prorazila klíčovou podporu na úrovni 1.0811 a je v klesajícím trendu. Očekáváme další pokles pozice na kanadský dolar.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.