Commodity Futures Trading Commission (CFTC) - nálady obchodníků na euro a britskou libru byly rozděleny.


9/6/2014

Během otevření krátkých pozic na euro, jen a býčí pozice na další měnové páry (australský dolar, novozélandský dolar, mexické peso a britská libra), nálady byly rozděleny. Naše předpovědi jsou dobře podporovány aktuálním stavem trhu. Jedinou vyjímkou je pouze kanadský dolar – krátká pozice na 2 miliardy dolaru není ještě uzavřena. Na trhu se pořád ještě drží celková pozice k nákupu 6.6 miliard dolarů, ale hlavně ta se skládá ze krátkých pozic na euro a jen.

Je vidět rozdíl mezi celkovou pozicí k nákupu australského dolaru o + $2 miliard a prodejem kanadského dolaru o $2 miliard. Takže je třeba zaznamenat rozdíl mezi celkovou krátkou pozicí Eura o $ 5,6 miliard a dlouhou pozicí Britské libry o $ 3,7 miliard. Všimnete si výrazně označený zákluz na základě fundamentálních údajů. Na konci roku očekáváme pokles kurzu eura a britské libry EUR/GBP. Vývoj švýcarského franku je zčásti medvědím a je pravděpodobné, bude následovat zesilovacím medvědím pozicím na euro a jen.

Long or Short Ratio
Net Long or Short Positions vs USD

MěnaSměr trenduОbjem poziceZměna za týden, milliard dolarů.
CADdolů-2,084-75
AUDnahoru1,995527
NZDnahoru1.478-59
EURdolů-5,626-2,791
GBPnahoru3,661-48
CHFflat-281259
JPYвниз-9,050-1,814
Goldnahoru7,364-1,920


Zdroj: CFTC, Scotiabank
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.