Výkaz CFTC – euro zvýšilo čistou krátkou pozici


26/5/2014
V posledním výkazu CFTC, zahrnující údaje 20. května, odráží skutečnost, že nálady investorů zůstaly stejně jak v minulém týdnu. Еuro ukazuje na silný medvědí trend a jeho čistá pozice zůstává negativní vůci americkému dolaru. Současně s tím, japonský jen ukázal pokles negativní dynamiky. Čistá pozice na japonský jen zůstává největší mezi negativními nacházející na úrovni 6.64 miliard dolarů. Kromě toho, Britská libra ukázala pozitivní týdenní změnu o 0.14 miliard dolarů.


Kromě toho, transformace čisté pozice na euro k medvědímu zvyšuje validaci nedávného otočení trendu. Rostoucí očekávání snížení úrokových sazeb ze strany ECB zvyšuje medvědí potenciál na euro. Jediná měna napočítává 1.57 miliardy dolarů a týdenní změna činí 1.20 miliardy dolarů . Kromě toho, japonský jen od listopadu roku 2012 výrazně snížil čistou krátkou pozici na nový minimum.


Čistá krátká pozice na kanadský dolar v tomto týdnu mírně klesla a nyní činí 2.43 miliardy dolarů. Býčí dynamika na australský dolar zvýšila. Proto můžeme pozorovat nárůst poptávky na několika komoditní futures.

CFTC Sentiment vs Exchange Rate

Čisté dlouhé nebo krátké pozice

Weekly Change in Net Long or Short

JPY Position
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.