Výkaz CFTC - Negativní dynamika na kanadský dolar oslabuje


31/3/2014
V posledním výkazu obsahující data 25. března, sentimenty trhu hlavně závisely na řešení FOMC a jejich ekonomických prognóz. Býčí dynamika na Еuro vůci americkému dolaru se snížila, jelikož pokles programu nákupu aktiv je vhodné pro americkou měnu. Zároveň, čistá krátká pozice na kanadský dolar v tomto týdnu klesla dо 3.0 miliardy dolarů. Kromě toho, kanadský dolar měl největší poměr dlouhých/krátkách pozic ukazující značné snížení negativní dynamiky. Tento impuls mohl by přetvořit čistou pozici k pozitivní straně v průběhu následujících týdnů.


Kromě toho negativní dynamika na japonský jen zvýšila čistou krátkou pozici o 0.88 miliardy dolarů do 8.4 miliard dolarů. Z druhé strany býčí dynamika na britskou libru se zvýšila o 0.42 miliardy dolarů proti americkému dolaru. Nakonec medvědí dynamika na australský dolar se drží i když mírně oslabila dle poslednímu výkazu CFTC.


Kanadský dolar ukázal nejvýznamnější změnu za týden. Čistá krátká pozice klesla o 3.3 miliardy dolarů navzdory nedávnému supportu amerického dolaru ze strany FOMC. Pár se potkal se silnou rezistencí na úrovni 1.1276 a se vrátil zpět je možná na základě fixace výdělku, což je způsobeno nárůstem CPI a maloobchodními prodeji. Nejvýznamnější negativní každotýdenní změna vznikla na Euro. Pár EURUSD do týdne klesl od 1,3931 dо 1,3750.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.