Výkaz CFTC - medvědí dynamika na japonský jen znatelně snižuje


24/3/2014
V posledním výkazu CFTC (včetně dat 18 března) je zobrazeno, že býčí sentimenty na еuro se pokračovaly upevňovat. Kromě toho čistá dlouhá pozice na švýcarský frank pokračuje růst. Současně negativní dynamika na kanadský dolar se zesiluje do 6.3 miliard dolarů vůci americkému dolaru a cena páru probila rezistenci na úrovni 1.1222.


Kromě toho negativní dynamika na japonský jen značně vzrostl o 4.5 miliardy dolarů do 7,5 miliard dolarů., jako důsledek útěk od rizik do vypuštění dat. Býčí sentimenty na britskou libru se nezměnily vůci americkému dolaru. Medvědí sentimenty na australský dolar zůstávají stabilními bez jakýchkoliv podstatných změn za týden.


Japonský jen tentokrát ukázal nejznačnější změny. Čistá krátká pozice snížila do 7.5 miliard dolarů, což je nejnížším objemem čisté krátké pozice od října roku 2013. Pár USDJPY se snažil překonat support na úrovni 101.21, 18 března , ale to se nepodařilo a ztráty byly vyvážené do úrovně 102.68 , takto negativní dynamika může pokračovat do dalšího výkazu CFTC.


Největší negativní změny za týden vznikly na kanadský dolar, odrážením býčí trend na měnový pár USDCAD. Kromě toho USDCAD pokračuje svůj vzestupný trend v návaznosti na negativní sentimenty na kanadský dolar.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.