Výkaz CFTC - Býčí nálada na euro se drží


17/3/2014
V poslední zprávě CFTC s daty 11 března, je zobrazeno, že býčí sentimenty na еuro se pokračují upevňovat. Kromě toho, býčí sentiment na švýcarský frank se drží ještě jeden týden. Současně pozitivní dynamika na britskou libru proti americkému dolaru se zmírnil o 2.3 miliardy dolarů, poté co byla setkána rezistence na úrovni 1.6777.


Kromě toho, negativní dynamika na japonský jen zvýšila do 12.07 miliardů dolarů. Čistá krátká pozice na kanadský dolar proti americkému dolaru byla zkrácena v souladu s posledními daty. Nakonec, medvědí sentimenty na australský dolar se zústávají stabilními bez jakýchkoliv podstatných změn za týden.


Еuro ukázalo největší změnu více než za týden. Čistá dlouhá pozice se zvýšila do 6.3 miliardy dolarů v souladu s řešením Evropské centrální banky o držení klíčových sazeb neměnnými. Také pár EURUSD probíl rezistenci na úrovni 1.3832 zvýšiv býčí potenciál.


Nejvýzmnaější negativní změny za týden byly ukázany japonským jenem, což odráží růst rizik mezi tradery v souvislosti se skvělým výkazerm o zaměstnanosti ve Spojených státech za leden. Pár USDJPY dosáhl rezistenci na úrovni 103.74, ale pak klesla do úrovni 101.20 a s tímto důvodem očekáváme, že čistá krátká pozice v dalším výkazu se bude zkrátit. Nakonec, geopolitické riziko v souvislosti se situací na Ukrajině nejspíše přispívalo ke zvýšení poptávky na japosnký jen.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.