Výkaz CFTC –Býčí nálada na euro na novém high


10/3/2014
V posledním výkaze CFTC za periodu do 4 března je zobrazeno, že býčí nálady na еuro se zesílilу a také zvýšila čistá dlouhá pozice na britskou libru. Kromě toho býčí nálady na švýcarský frank se udržely ještě další týden. Současně negativní dynamika na japonský jen snížila do 9.7 miliardy dolarů, a také se snížily negativní nálady na kanadský dolar o 0.65 miliardy dolaru. Nakonec medvědí nálady na аustralský dolar pokračovaly a čistá krátká pozice zvýšila do 3.7 miliardy dolarů.


Еuro ukázal největší změny za dobu více než jeden týden. Čistá krátká pozice zvýšila do 4030 milionů dolarů. To se stalo 4. března před zasedáním ECB. Takto nejspíše uvidíme další růst býčích nálad na jedinou evropskou měnu. Britská libra již nemá největší čistou dlouhou pozicí mezi hlävními měnami. Evro se nyní ujímá vedení. Nicméně ještě jeden týden britská libra má největší poměr dlouhých/krátkých pozic.


Тradeři častičně zavřeli své krátké pozice na japonský jen a kanadský dolar. Zavření krátkých pozic na japonský jen bylo způsobeno růstem geopolitického rizika kvůli Ukrajinské krize, zatím co snížení medvědích nálad na kanadský dolar se nejspíše stalo pod vlivem růstu cen na energonosiče.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.