Výkaz CFTC – výnosnost čisté krátké pozice na euro


10/2/2014
Podle posledního výkazu CFTC investoři změnili své pozice na еuro, ale pozice na jiné měny se nemění. Poslední výkaz osvětluje spekulativní pozice během řešení FEDu zkrátit program nákupů aktiv do $65 mlrd. Euro proti americkému dolaru znovu přešla k zápornému stavu, jak vidíme na grafu Čistých dlouhých/krátkých pozic. Euro a britská libra ukazuje negativní změny za týden na základě odlivu kapitálu z Evropy a USA. Ale GBP zachová nejvyšší koeficient Long/Short.

Podívejme se na týdenní změny na japonský jen, kde pokračuje změna objemu krátkých pozic ještě jeden týden. Čistá krátká pozice nyní činí $9.5 mlrd. Tomu následuje euro demonstrující nejvyšší negativní změny objemu čisté krátké pozice o $4.7 mlrd. Kromě toho vznikl odliv kapitálu v Austrálii a ve Švýcarsku.

Tradeři zmírnili své čisté medvědí nálady na Australský dolar, Kanadský dolar a Japonský jen. Spekulanti změnili čistou dlouhou pozici na krátkou na Euro zatím co Britská libra se snaží držet kladnou dynamiku. Nakonec Švýcarský frank ze záporné hodnoty se transformoval do kladné.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání