Australský dolar na 6měsíčním minimu, skotské referendum a prohlášení FOMC


15/9/2014
O víkendu jsme viděli, že údaje z Číny podlomily ekonomický růst a rozšířily obávy ohledně globální ekonomiky. Čínská průmyslová výroba v sprnu byla na nejnižších úrovních od března 2009, úroveň investic do fixních aktiv byla horší než očekávání. Ceny komodit klesly na nová maxima, a obchodní index Bloomberg z 22 futures během posledních 6 let klesl na nejnižší hodnotu.


V důsledku australský dolar proti US dolaru v pondělí ráno otevřel se cenovým gapem a šel na šestiměsíční minimum na 0,8983. Poptávka po hlavních vývozních komoditách v australské ekonomice, jako jsou železné rudy a mědi, je snižena, což zvyšuje tlak na prodej. Chtěli bychom vidět další přípominky od členů RBA ohledně výhodnějšího nízkého kurzu, což pravděpodobně bude vyvíjet další tlak na pár. Zítra ráno se těšíme na zveřejnění zápisů ze zasedání o měnové politice, které se konalo dne 2. září. Bude také vystoupit zástupce hlavy RBA.


Hlavním tahounem tohoto týdne bude prohlášení FOMC ve středu a skotské referendum o nezávislosti ve čtvrtek. Minulý týden US dolar vyskočil na maximum na 84,47 a pak vstoupil do konsolidace, jelikož EURUSD a GBPUSD vyskočily nahoru na pozádí fixace zisku. V daný moment GBPUSD se obchoduje v úzkém pásmu mezi 1,6277/1,6218, a obchodování je považováno za vysoce rizikové, jelikož průzkumy neukazují jasný výsledek ohledně referenda ve čtvrtek. Tento týden investoři přehodnotí své vztahy vůci břitské libře, protože zítra budou údaje CPI z Velké Británie: další pokles inflace snižuje šance na zvýšení sazeb ze strany Bank of England. Později ve středu a ve čtvrtek vyjde zpráva o míře zaměstnanosti. Kromě referenda čekáme také na zveřejnění údajů o mallobchodních tržeb ve Velké Británii.


Měnový pár euro proti US dolaru tvořil linii rezistence na úrovni 1,2974, celkový vztah k euře kvůli uvolňování politiky ECB, je medvědím, zatím co ve středu investoři očekávají zpřísnění měnové politiky Fedu. Technicky, měnový pár se nachází v zóně přeprodanosti a toto odůvodňuje stávající boční pohyb, že tlak na pár nadále pokračuje. Zítra vyjde Index ekonomické nálady ZEW, který, jak se očekává, v září bude ve srovnání se srpnem nižší.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.