americké makroekonomické ukazatele byly lepší než se očekávalo.


29/8/2014

Světové akciové indexy ve čtvrtek kvůli zhoršení politické situace na Ukrajině klesly. Všechny americké makroekonomické ukazatele byly lepšá než se očekávalo. HDP v druhém čtvrtletí byl revidován směrem vzhůru od 4% dо 4,2%. To je maximální růst od třetího kvartálu roku 2013.

Počet nových nezaměstnaných v USA klesl druhý týden v řadě, jelikož se očekával růst. Počet nedokončených transakcí s rezidenční nemovitostí v červenci vzrostl o 3,3% a během 11 měsíců dosáhl maxima. Obrat obchodů na amerických burzách pokračuje být velmi skromným. Včera ten činil 4,16 mlrd akcií, ale o 22% nižší než průměrná měsíční úroveň. Poznamenejme, že již osm obchodních seancí v řadě obrat obchodů nepřevyšuje 5 mlrd. akcií. Toto bylo pozorováno poprvé během posledních 6 měsíců. Dnes v 12-30 SЕČ ve Spojených státech vyjdou data ohledně osobních výdajů a příjmů v červenci. V 13-45 SЕČ budou zveřejněny index podnikatelské aktivity v Chicagu a v 13-55 SЕČ — index spotřebitelské důvěry od Michinganské univerzity v srpnu. Dle našeho názoru, odhady jsou pozitivními. Kromě toho, nebyly potvrzeny zvěstí o ruské invazi na Ukrajině. Nyní futures na americké akciové indexy se nacházejí „v plusu“ a roste index dolaru. Připomeňme si, že v pondělí ve Spojených státech budou uzavřeny finanční trhy z důvodu svátku Labor Day.

Evropské akcie dnes rostou na pozadí vyvrácení zvěstí o zhoršení situace na Ukrajině. Dnes v EU v 9-00 SЕČ vyjdou důležitá data o inflaci v srpnu a nezaměstnanost v červenci. Dle odhadů tyto ve srovnání s předchozími se změnit nebudou. Domníváme se, že je možný výrazný pohyb kotací, pokud realita neodpovídá očekávání účastníků trhu. V závislosti na údajích parametrů ECB bude provádět možné uvolňování své peněžní politiky. Kromě toho, to přispívá k oslabení eura. Poznamenejme, že zasedání Evropské centrální banky se bude konat již ve čtvrtek.

Nikkei opakuje dynamiku dalších světových indexů a nyní roste po včerejším poklesu. Včerejší japonské makroekonomické ukazatele nebyly slabými jak se očekáválo. Inflace v červenci zůstala na úrovni června 3,3%. Obrat maloobchodního obchodování vzrostl. Nezaměstnanost překonala odhad. Růst průmyslové výroby v červenci byl menší než odhady, ale skutečnost jejího růstu byla příznivě přijata účastníky trhu. Ministerstvo obchodu v Japonsku očekává, že v srpnu průmyslová výroba roste o 1,3%, a v září o 3,5%.

us dollar index

Připomeňme si, že v současné době japonská banka stimuluje ekonomický růst emisí jenu a provádí program výkupu státních dluhopisů dle vzorce Fedu USA. Fed se chystá dokončit emisi americké měny již v říjnu. V polovině května začal růst index dolaru. Euro v červnu začalo klesnout poté co „ukrajinské události“ začaly ovlivnit evropskou ekonomiku. Oslabení jenu se sfomovalo později, pouze v červenci, kdy šestiměsíční údaje ukázaly, že peněžní stimulace nevedlo k růstu japonské ekonomiky. Nevulučujeme pokračování aktuálních trendů na trhu Forex.Poznamenejme dobrý růst cen na zemní plyn. V předchozích přehledech jsme zaznamenali, že jeho kotace jsou podporovány vysokými náklady na získávání břidlicového plynu ve Spojených státech, a také poptávkou po zkapalněném plynu v Asii a v Evropě. Investiční banka Morgan Stanley oznámila plány na výstavbu vývozního terminálu na základě nové technologie CNG. Dle výpočtů náklady budou mnohem nižší než pro uskutečnění dodávek LNG. Poznamenejme, že cena plynu v jihovýchodní Asii je 4krát vyšší, než v USA.Jak se očekávalo, je pozorován růst kotací všech zemědělských futures. I když to může být považováno za "technické korekce". Tato korekce se uskutečnuje na pozadí zhoršení počasí v některých zemích. K růstu cen na pšenici také přispívá zhoršení situace na Ukrajině.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.