Dnes více než 10 společností ze souboru indexu S&P 500 podávají výpovědi


17/7/2014

Světové akciové indexy ve středu vzrostly. To bylo způsobeno především firemní informací z USA. Americký ekonomický přehled „Běžová kniha“ je pozitivním.

Filmová společnost Twenty-First Century Fox (akcie klesly o 6,3%), která patří Rupertovi Murdochovi předložil návrh na sloučení svého konkurenta Time Warner (аkcie vzrostly o 17,1%), a nabidl 80 miliard dolarů za kontrolní podíl. Tato částka předpokládá cenovou přirážku 25% vůci tržní ceně akcií Time Warner před včerejším růstem. Výrobce počítačových procesorů Intel představil dobrou zprávu za druhý kvartál a jeho akcie zdražily o 9,3%. Zpráva banky Bank of America byla slabou, což přispělo k poklesu kotací banky o 1,9%. Podle nových průzkumů účastníci trhu očekávají menší růst celkového výdělku firem ze souboru indexu S&P 500 — o 4,8%. Dubnová předpověd' činila +8,4%. Včerejší obrat na amerických burzách byl o 13,3% vyšší, než průměrná měsíční úroveň a činil 6,12 miliard akcií. Včera po zavření obchodů a dnes podávají výpovědi 14 firem ze souboru indexu S&P 500. Mezi nimi jsou: Ebay, Yum! Brands, Google, Philip Morris, Morgan Stanley. Dnes v 12-30 SЕČ vyjdou: počet nových nezaměstnaných za týden a údaje o trhu nemovitosti v červnu. Index podnikatelské aktivity Philadelphie v červenci vyjde dnes v 14-00 SЕČ. Podle našeho názoru, prognózy vypadají spíše negativními pro akciový trh.Evropské akciové indexy včera vzrostly. Akcie portugalské banky Banco Espirito Santo vzrostly o 20% na pozadí jednání o vypořádání úvěru ve výši 1 miliardy eur. Na burzách EU se dnes pozoruje pokles kotací. Účastníci trhu se domnívají, že nové sankce proti Rusku poškodí evropskou ekonomiku. Poznamenejme, že včerejší saldo zahraničního obchodu EU v květnu bylo horší, než prognózy. Investoři ignorovali to, ale teď si myslí, že nová zahraničně-obchodní omezení posílí takový negativní trend. Dnes v 9-00 SЕČ v eurozoně vyjde inflace v červnu. Prognóza je negativní, očekává se, že ta zůstane na úrovni května a bude činit 0,5%. S touto hodnotou zvyšuje riziko deflace.Index Nikkei ve středu vzrostl na horní hranici svého neutrálního trendu a dnes snižuje. Podle týdenní zprávy japonského ministerstva financí nerezidenti snížili objem nákupu akcií místních firem. Jelikož do konce příštího týdne z Japonska se neočekávají důležité zprávy. Nejspíše kotace se budou pohybovat spolu s dalšími globálními trhy.

Zlata zdražilo na pozadí růstu poptávky. V červnu import v Indii vzrostl o 65% ve srovnání s červnem loňského roku a činil 3,12 miliardy dolarů. To je přibližně 8% objemu celkového indického importu.

Cena nafty vzrostla díky výraznému poklesu zásob v USA o 7,53 milionů barelů. To je více, než se očekávalo. Dalším faktorem pro růst kotací byly nové sankce proti Rusku, které je třetím největším producentem nafty.Kotace mědi výrazně klesly. Činská stavební společnost Huatong Road & Bridge Group oznámila možný default svých státních dluhopisů. Čína spotřebovává 40% tohoto kovu ve světě. Indonéská vláda žádala od americké společnosti Newmont Mining znovu exportovat měd a platit zvýšené poplatky. Připomňme si, že dodávky kovu ze země byly zastaveny před půlrokem. V opačném případě úřady pohrozili převést licenci na výrobu mědi státní firmě.

Kotace obilí vzrostly kvůli obavám sucha v USA a stávce dokařů v Argentině. Tato země je třetím vývozcem sójy a kokuřice ve světě. Chicago burza oznámila nákup futures na obilnin investičními komoditními fondy, což take mělo pozitivní vliv na kotace.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání