V pátek americké burzy nefungovaly v souvislosti se svátkem


7/7/2014

V pátek kolísání kotací na světových trzích akcií bylo minimálním. Jelikož americké burzy nefungovaly v souvislosti se svátkem „Den nezávislosti“ USA. Dnes a zítra ve Spojených státech amerických nebudou významné makroekonomické informace. Ale 8. července začíná sezóna výkazů amerických korporací za druhý kvartál. První mezi velkými společnostmi vyjde finanční informace od Alcoa (po zavření obchodů).

Hlava MMF Christine Lagarde prohlásila o možném poklesu prognózy růstu světové ekonomiky v roce 2014. Nyní to je roven +3,6% a +3,9% v roce 2015. Dnes ráno futures na americké indexy a kotace evropských akcií jsou „v minusu“. Průmyslová výroba v Německu v květnu ve srovnání s dubnem klesla o 1,8%. Poznamenejme, že růst HDP v EU v prvním kvartálu činil 0,2%, a HDP v Německu — 0,8%. Tato země je „lokomotivou“ evropské ekonomiky. Pokles německé průmyslové výroby je podstatným negativním faktorem pro akciový trh. V 8-30 SЕČ vyjde index spotřebitelské důvěry eurozony v červenci od agentury Sentix. Prognóza je negativní, očekává se pokles tohoto indikátoru na minimum za 10 měsíců. Zítra ráno v 6-00 SЕČ budou zveřejňovány ukazatele zahraničního obchodu v Německu v květnu. Dle našeho názoru, jejich prognózy mohou být negativními pro finanční trhy.

Nikkei dnes spolu s evropskými akciovými indexy klesl. Obrat obchodů byl minimálním za měsíc o 20% níže než průměr. Dnes v noci v С 23-50 SЕČ v Japonsku vyjde ekonomická informace: obchodní bilance v květnu a sazba mezibankovních úvěrů v červnu. Domníváme se, že předběžná prognóza je negativní. Ale sotva údaje silně ovlivní investory. Nejspíše oni budou čekat na vystoupení náměstci japonské banky Hiroshi Nakaso , které se bude konat zítra v 3-45 SЕČ. V 5-00 SЕČ vyjde japonský výkaz Economy Watchers Survey. Dle prognóz ten může být pozitivním. Dle našeho názoru, trh akcií v Japonsku stále má dobrou podporu. Jelikož ministerský předseda Šinzó Abe prohlásil, že Government Pension Investment Fund má zvýšit investice do akcií. Aktiva tohoto penzijního státního fondu činí 1,24 bilionu dolarů.

Kotace kakaa

Кotace kakaa klesly poté co European Cocoa Association vydal prognózu, podle které zpracování kakaa v této sezóně zvýší pouze o 2% ve srovnání s minulým rokem a bude činit 310,2 tisíc tun. Poznamenejme, že během 12 měsíců kakao zdražilo téměř o 45%.

Kotace cukru

Cena cukru klesla po zprávě China Sugar Association о tom, že prodej na domácím trhu klesl o 24,3% ve srovnání s minulým rokem dо 7,9 milionů tun.

Kotace kávy

Кáva zlehka zdražila. Zásoby ve Vietnamu v červnu byly minimálními během dvou let a činily 15% od sklizně nebo 252 tisíc tun. V červnu loňského roku zásoby činily 18% nebo 263 tisíc tun. V této sezóně ve Vientamu očekává se pokles výroby kávy ve o 4 ve srovnání s loňským rokem dо 1,65 milionů tun. Společnost Volcafe na světovém trhu předpovídá deficit kávy ve výši 96 tisíc tun. Ten může růst v září v případě negativního vlivu uragánu El Niño.

Dnes cena mědi je upravena směrem dolů. Jelikož její zásoby na londýnské burze kovů minulý týden vzrostly o 0,9% poprvé v posledních 14 týdnů. V Německu klesla průmyslový výroba. Poznamenejme, že minulý týden růst kotací byl maximálním od loňského září. Indonésie stále neexportuje měď. Chilská státní společnost Codelco oznámila pozastavení řady projektů kvůli nedostatku finančních prostředků. Poznamenejme, že společnost Ernst & Young očekává deficit mědi na světovém trhu od roku 2016. Dle jeho názoru, cena kovu má růst do 7500 dolarů za tunu, aby vývoj nových nalezišt' měl ekonomický smysl.

V pátek cena palladia dosáhla maxima od února roku 2001 na pozadí silné poptávky amerických a čínských výrobců aut. Palladium se používá jako katalyzátor.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.