Dnes nefungují měnové prostory VB, Německa, Austrálie, NZ, Hongkongu. V USA budou obchody


21/4/2014
V pátek na FOREXU nebyly pozorovány zvláštní pohyby, jelikož většina finančních trhů byly zavřeny kvůli oslavě „Velký pátek“. Dnes z tohotu důvodu nebudou fungovat měnové prostory Velké Británie, Australie, Německa, Nové Zélandie a Hongkongu. Dnes v 15-00 SЕČ ve Spojených státech vyjde „předstihový ukazatel“ za březen. Dle našeho názoru, předběžné prognózy jsou pozitivními. Jelikož se předpokládá maximální růst tohoto indikátoru z loňského listopadu.Dnes v Japonsku vyšly negativní makroekonomické údaje. Export za březen vzrostl pouze o 1,8%, а import - o 18,1%. V důsledku obchodní deficit za finanční rok (března-března) je maximálním od roku 1979 a činil 13,75 bilionů jen. Dle našeho názoru, předstihující růst importu je podmíněn zvýšením výkupů uhlovodíků po zavření japonských jaderných elektráren způsobené nehodou v Fokušimě. Tato tendence může přispívat k oslabení japonského jenu (USDJPY). Další významné ekonomické údaje budou v tomto týdnu pouze ve čtvrtek. Příští týden se bude konat důležité zasedání japonské banky.

Na Ukrajině se opět pozoruje zhoršení politické situace, tentokrát v jihovýchodní části země. Nevylučujeme, že toto může přispívat k oslabení kurzu eura (EURUSD). Jelikož Ukrajina se nachází v Evropě a hraničí se zeměmi EU. Připomeňme si, že na konci minulého roku v této zemi se stal státní převrat. Ti, co přišli k moci oznámili všeobecné volby 25. května, na kterých má být zvolen prezident. Považujeme, že do té doby situace na Ukrajině může ovlivnit kurz EURUSD.Cena zlata (XAUUSD) se snižuje čtvrtý den v řadě na základě růstu amerického fondového trhu. Zlato je považováno jako bezpečné aktivum. Největší fond SPDR Gold Trust ve světe oznámil výtok 9,3 tun zlata ze svých aktiv dle týdenních údajů. To mělo negativní dopad na náladu investorů. Mezitím, je také pozitivní zpráva pro zlato. Čínské úřady daly svolení k jeho importu Pekinu. Dříve dovoz zlata do země bylo možné pouze přes Shenzhen a Šanghaj. Obvykle toto se dělá z Hongkongu. Dle názoru World Gold Council, vzrůst „bodů“ dovozu zlata do pevninských Čín může signalizovat touhu Národní banky Číny zvýšit objem „žlutého kovu“ do svých měnových rezerv diverzifikovat své investice do amerických státních dluhopisů. Naposledy CB Číny zveřejňovala údaje o svých zlatých rezervách v roce 2009, když činily 1054 tun. Dle našeho názoru, pokud Národní banka Číny ohlásí o růstu zásob za minulé období, pak kov se může výrazně zdražit. Jelikož účastníci trhu rozhodnou, že výkup zlata je dlouhodobým plánem čísnkých úřadů. To je velmi silným faktorem pro trh. Připomeňme si, že pokles cen na zlato v letech 2012-2013 začal se zvěsti, že Kypr rozhodl prodat většinu svých rezerv kovu. V důsledku kotace klesly téměř o 30%.Cena mědi (Copper) téměř měsíc se nacházela v dostatečně širokém neutrálním koridoru. Považujeme, že v tomto týdnu na jejich dynamiku může mít dopad index výrobní aktivity Číny (Manufacturing PMI), který vyjde ve středu ráno.

Dnes ve Spojených státech se pozoruje snížení zemědělských fututes díky zlepšení počasí. Ministerstvo zemědělství Egypta letos pouze mírně snížilo prognózu sklizně pšenice (WHEAT) v tomto roce od 9,5 milionů tun do 9 milionů tun. Zatím co účastníci trhu očekávali snížení prognózy do 7 milionů tun. Toto se stalo dodatečným faktorem poklesu kotací pšenice.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.