V úterý index dolaru klesl díky slabým datům o americkém trhu nemovitosti


19/2/2014
V úterý index dolaru (USDIDX) klesl díky slabým datům o americkém trhu nemovitosti od Národní asociace Domů stavebního (NAHB) a snížení výrobního indexu New York Empire Manufacturing za únor. Obvykle jim věnují jen malou pozornost, ale tentokrát index podnikatelského optimismu v sektoru bytové výstavby klesl o rekordních 10 bodů a klesnul níže úrovně 50 bodů poprvé od loňského května. Všechny negativní makroekonomické ukazatele, které vyšlý v prosinci, v lednu se vyjadřovali s extremálně chladném počasím ve Spojených státech. Nyní někteří účastníci trhu se začali obávat realného zpomalení americké ekonomiky. Dnes ve Spojených státech v 13-30 GMT (0) vyjdou oficiální údaje o trhu nemovitosti cen za leden. Po včerejší informaci od NAHB, investoři považují, že tyto budou negativními.Kanadský dolar pokračoval posílnění (vypadá jako snížení na grafu USDCAD). Ten ignoroval informaci o snížení zahraničních investic do kanadských cenných papírů o C$4,28 mlrd. v prosinci, poprvé za 6 měsíců. Dnes v Kanadě v 13-30 GMT (0) vyjdou údaje o velkoobchodních prodejích v prosinci. Pokud se shodují s mírně negativní prognózou, pak klesání «Lunie» na grafu se může zpomalit. Účastníci trhu Forex upoutají pozornost úkazatelů inflace a maloobchodních prodejů, které vyjdou v pátek.

Britská libra (GBPUSD) ukázal oslabení (snížení na grafu). Inflace za leden v ročním vyjádření klesla níže cilové úrovně Banky Anglie 2% a činila 1,9%. To se poprvé stalo od listopadu roku 2009. Nyní investoři očekávají dnešní údaje o nezaměstnanosti a výsledky brífinku Banky Anglie v 9-30 GMT (0). Podle všeho ony také budou pozitivními pro ekonomiku. Nicméně, to vše snižuje pravděpodobnost zvýšení diskontní sazby, což drží další posílnění britské libry.

Švýcarský frank (USDCHF) posílil (snížení na grafu) díky předním korporativním transakcím fúze-pohlcení. благодаря крупным корпоративным сделкам слияния-поглощения. Přitom řada investorů očekává jeho oslabení. Podle jejich názoru, nový antimigrační zákon může vážně poškodit ekonomiku Švýcarska.Jak jsme předpokladali v předchozích přehledech, vzrostly ceny pšenice (Wheat) a sóju (Soyb). Podle prognóz Commodity Weather Group, sklizeň zimní červené pšenice na Středozápadě Spojených států bude o 15% nižší, než je obvyklé. Negativní vliv na sóju má sucho v Brazílii a déště v Argentině. Dodatečným faktorem růstu cen jsou očekávání investorů, že Čína stále začne nákupy americké sójy.Cena zemního plynu (Natgas) dosáhla třítýdenního maxima. Kvůli chladnému počasí zvýšila poptávka na topení ve Spojených státech a zásoby zemního plynu se snížily do minima za poslední 10 let. Nové týdenní data o zásobách vyjdou ve čtvrtek. Považujeme, že zemní plyn se nachází v dlouhodobém rostoucím trendu, jelikož jeho cena ve Spojených státech téměř třikrát nižší než v Evropě. Prognózy na zvýšení těžby břidlicového plynu v Americe se mohou splnit.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání