Vystoupení nového předsedy FEDu Janeta Yellena nemělo podstatný vliv na kurz dolaru


12/2/2014
Vystoupení nového předsedy FEDu Janeta Yellena nemělo podstatný vliv na kurz amerického dolaru. Uvedla, že má v úmyslu sledovat politiku svého předchůdce Bena Bernanka v oblasti dalšího snížení objemů výkupů amerických státních dluhopisů. Přičemž tento výkup bude "mírným". Řekla také, že Fed bude držet nízké diskontní sazby na dobu neurčitou. Připomeneme, že se dříve předpokládalo zvýšení sazeb při zmenšení nezaměstnanosti níže než 6,5% a udržení inflace níže než 2%. Teď už se to nestane. Celkem informace od FEDu byla rozpornou a neměla vliv na americkou měnu. Dnes ve Spojených státech se očekává důležitá ekonomická data.Australský dolar (AUDUSD) pokračoval se upevňovat (růst na grafu) díky dobrým čínksým datům o zahraničním obchodě. Čína je hlavním kupcem přírodní suroviny z Austrálie. Jeho import v lednu roku 2014 vzrostl o 10% ve srovnání s lednem minulého roku, export o 10,6%. Obchodní přebytek činil $31,9 mlrd, mnohem vyšší než odhady.

Britská libra (GBPUSD) posílila (růst na grafu) před východem čtvrtletního výkazu na inflaci od Banky Anglie v 10-30 GMT (0). Mezitím, většina investorů myslí, že nebude růst diskontní sazby alespoň do parlamentských voleb v květnu příštího roku. Toto dává šance na snížení britské libry v případě, pokud výkaz bude negativním.

Kanadský dolar (USDCAD) posílil (snížení na grafu) díky zlepšení plánovaných rozpočtových ukazatelů na 2014-2015 fiskální rok. Ministerstvo financí Kanady snížilo plánovaný schodek od $5,5 mlrd do $2,9 mlrd.Ceny na pšenici (WHEAT) ukazují dobrý růst. Ministerstvo zemědělství Spojených států ve svém měsíčním přehledu snížilo předpověď zásob pšenici o 50 mln bushelů. Je to znatelně menší než předběžné předpovědi, které činily 603 mln bushelů.

Ceny zemního plynu (NATGAS) sloupala na očekáváních snížení jeho zásob ve Spojených států za týden o 232 mlrd krychlových metrů. Oficiální data vyjdou ve čtvrtek.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.