Dnes ve Spojených státech se bude konat první vystoupení novéh hlavy Fedu


11/2/2014
V ponděli ve Spojených státech nebyly nová makroekonomická data. Snížení indexu dolaru (USDIDX) pokračovalo při nízké aktivitě kvůli víkendu v Japonsku. Dnes ve Spojených státech v 15-00 GMT (0) se bude konat první vystoupení nové hlavy Fedu Janeta Yelenna. To bude pozitivním pro americký dolar, pokud budou odsouhlaseny plány dalšího zkrácení výkupu státních dluhopisů. Tisková zpráva jeho vystoupení se očekává v 13-30 GMT (0). Kromě toho dnes v 15-00 GMT (0) vyjdou data o zásobách zboží dlouhodobé spotřeby. Předpověď je neutrální. Podotýkáme, že nejdůležitější americké ekonomické ukazatele v tomto týdnu vyjdou ve čtvrtek (retail sales). Očekává se, že tyto budou negativními. Toto vyvíjí tlak na kurz amerického dolaru.

Australský dolar (AUDUSD) obnovil měsíční maximum díky indexu obchodní konjunktury od Národní banky Austrálie za leden. Data vyšly dnes v noci. Hodnota indexu byla nejvyšší od března roku 2011. Dnes v 23-30 GMT (0) vyjde index spotřebitelské důvěry. Předpověď je neutrální.

Včerejší data o trhu nemovitosti Kanady byly negativními. To přispívalo k oslabení kanadského dolaru (růst na grafu USDCAD). Centrální banka Kanady prohlásila, že bude posuzovat dotaz na snížení diskontní sazby jenom pokud inflace převýší 2%. Tato již 20 měsící se nachází v této úrovni a podle dat na prosinec činí 1,2%. Diskontní sazba v Kanadě se rovná 1% a nezmění se od září roku 2010. Data na inflaci na leden vyjdou 21. února. Většina účastníků trhu Forex se domnívají, že do této doby kanadský dolar udrží neutrální trend.

Posilnění bristké libry (růst na grafu GBPUSD) bylo omezeným bez ohledu na dobrá data o maloobchodním prodeji. Investoří mají obavu, že zítřejší čtvrtletní výkaz na inflaci od Banky Anglie může dlouho odložit zvýšení diskontní sazby. Jak se očekávalo, přehled bude obsahovat předpověď na inflaci, nový plán vedení diskontními sazbami, a také názor o tom, že britská ekonomika vzrůstá rychlým tempem.

Včera cena zlata (XAUUSD) pokračovala vzrůstat. Po zprávě o rozsahlém zvýšení poptávky v Číně v minulém roce, objem obchodů se zlatem na šanghajské burze dosáhl maxima za 9. měsíce a v ponděli činil 25,7 tun. Kupce doufají, že při dnešním vystoupení Janeta Yellena bude obsahovat náznak pauzu ve zkrácení QE3. To negativně ovlivní americké akcie a dolar, ale povýší ceny na zlato.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání