Investoři čekají na zasedání Banky Anglie a ECB a také na zítřejší data o trhu práce v USA


6/2/2014
Včera na trhu Forex se relativně pozorovalo nerušené obchodování. Makroekonomická data v USA se navzájem kompenzovaly, proto index dolaru (USDIDX) se skoro nezměnil. Jak se očekávalo, přehled o trhu práce od agentury ADP byl negativním, a index obchodní aktivity v oblasti služeb naopak pozitivním. Dnes v USA vyjdou: nezaměstnanost za týden a obchodní bilance za prosinec v 13-30 GMT (0). Podle našeho názoru, předběžná předpověď je spíše pozitivní. Nicméně tato informace není hlavní.Investoři čekají na dnešní zasedání banky Anglie v 12-00 GMT (0) a ECB v 12-45 GMT (0), a také na data o americkém trhu práce v pátek. Většína účastníků považuje, že Banka Anglie bude držet diskontní sazbu na aktuální úrovni 0,5%. Ve věci činů ECB názory jsou rozděleny. Ta může anebo držet anebo snížít svou diskontní sazbu. Považujeme, že pokud se sazba nezmění, pak kurz eura (EURUSD) může "střelit" nahoru a potom se opravit. Patřičně, při snížení sazby je možná opačná reakce.

Index manažerů na výkupy v oblasti služeb ve Velké Británii za prosinec včera byl horší než předběžné předpovědi. Ten snížil do minimální úrovně od června. Nicméně, oslabení (klesání na grafu) britské libry (GBPUSD) nebylo příliš silným. Účastníci trhu věří, že Banka Anglie udělá pozitivní prohlášení po řešení o diskontní sazbě. Kromě toho, zítra ve Velké Británii vyjde najednou několika důležitých makroekonomických ukazatelů.

Dnes v noci v Austrálii nečekaně vyšla dobrá statistika. Přebytek obchodní bilance byl maximálním za dva roky. Navzdory rozhovorům o zpomalení čínské ekonomiky, export suroviny z Austrálie do Číny v roce 2012 vzrostl o 29% do A$94 mlrd. ($85 mlrd.). Makroekonomická data přispívaly k posílení (růst na grafu) australského dolaru (AUDUSD). Účastníci trhu považují, že ukazatele sníží pravděpodobnost dalšího zmenšení diskontní sazby.

Kanadský dolar (USDCAD) na grafu se koriguje dolů po prudkého růstu v lednu. Toto znamená jeho posilnění, které včera pokračovalo navzdory nečekaně slabým datům o trhu nemovitosti. Počet stavebních povolení domů v Kanadě v prosinci klesnul a byl minimálním od března roku 2013. Dnes v 15-00 GMT (0) vyjde index manažerů na výkupy na leden. Předběžná předpověď svědčí o užitku kanadského dolaru. Pokud se ta splní jeho pohyb se může pokračovat dolů. Zítra se očekávají důležitější data (o trhu práce Kanadyпо).

Jak jsme předpokládali ve včerejším přehledu, pokračoval růst cen na pšenici (WHEAT) a zemní plyn (NATGAS). Od začátku roku plyn zdražil o 22% a včera obnovil pětileté maximum při nevysokým objemům obchodů. Připomeneme, že dnes v 15-30 GMT (0) vyjde výkaz o zásobách plynu v USA za týden. Očekává se, že tyto budou níže o 23% než lonská urověn. Toto může přispívat ke zvýšení kotací zemního plynu. K růstu cen na pšenici přispívalo řešení Japonska zvýšit jeho výkupy v USA. Jelikož dodávky kanadské pšenice do Japonska se provádějí se zpožděním kvůli špatnému počasí v Kanadě. Účastníci trhu čekají na růst cen na pšenici asi $600-610.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.