Index amerického dolaru sformoval "Vlajku ", USDJPY ochabuje


19/11/2013
V noci australksý dolar zůstal pod tlakem vůci americkému dolaru, jelikož protokoly zasedání RBA 5. listopadu ukázali, že centrální banka může i dále pokračovat snižovat základní sazbu, však pár později obnovil růst a nastal ještě vyšším předchozího odporu o 0,9417. Pár, asi, prodlouží svůj pohyb vzhůru na intradenní obchodování, však to nicméně bude záviset na dynamice americké měny.


Akciové indexy USA včera večer obnovili historické maxima na pozadí růstu apetitu k riziku, jelikož Čína přislíbila zvýšení ekonomické svobody, ale pak akcie se zkonsolidovaly v předstihu jednání členů FOMC. Kromě toho, včera večer člen FOMC Dudley neosvětlil, kdy bude zahájeno snížení výkupu aktiv, což nechává dolar v nejistotě. Index amerického dolaru se obchodoval v úzkém pásmu 80.76-80.59 během noci, přitom na 4-časovém grafu index sformoval obrazec "padající vlajka",signalizující o tom, index může pokračovat dříve načatý růst.


Index amerického dolaru


Japonský jen našel možnost obnovit dříve ztracené pozice vůci americkému dolaru. USDJPY pár klesl od posledního maxima 100,40 do 99,57. My považujeme, že na světových trzích po včerejším skoku, spojený s naplánovanými ekonomickými reformy v Číně, převažuje fixace výdělku.


EURUSD postupně roste od minima 1.3318, a od toho dne, kdy ECB zkrátil klíčovou sazbu o 0,25%, páru se již podařilo dosáhnout úrovně 1,3540. Dnes index ekonomických nálad asi prokáže vliv na pohyb páru. Očekává se, že ukazatel vyroste do 63,1 v listopadu proti 59,1 minulý měsíc. Britská libra získala vzestupný impuls vůci dolaru v posledním obchodním zasedání, jelikož podklady minulé neděle od Velké Británie byly pozitivními. GBPUSD má linie odporu na 1,6149 a v současně době se obchoduje v nízkém pásmu 1.6149-1.6092.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.