CAC 40 Index


CAC 40 Cotation Assistée en Continu je nejdůležitější akciový index ve Francii. Index je počítán jako vážený průměr cen akcií 40 největších akciových společností ve Francii. Akcie těchto společností se obchodují na burze Euronext Paris. Index nebere v úvahu vyplacené dividendy.

CAC 40 byl vytvořen 18. června roku 1988 a je počítán na burze Euronext Paris. Bodem počítání indexu CAC 40 se považuje 31.12.1987 - v současné době hodnota indexu je 1000. Akcie, které jsou zahrnuty v indexu odráží obecný stav francouzského akciového trhu. V souboru indexu CAC 40 jsou akcie pouze francouzských společností, ale většina z nich má příznaky nadnárodních korporací, proto nákup těchto akcií znamená investice nejenom do národního, ale do mezinárodního trhu. Nerezidenti Francie vlastní polovinu akcií zahrnuty do tohoto indexu.

CAC 40 index je vypočten jednou od 9:00 do 17:30 (SEČ) - jsou použity ceny akcií na burze Euronext Paris ( pařížská burza NYSE Euronext).

V indexu CAC 40 jsou zahrnuty ceny akcií takových společností, jako jsou Renault, BNP Paribas, Alcatel-Lucent, L'Oréal, ArcelorMittal, AXA, Crédit Agricole, France Télécom, GDF Suez, Michelin, Groupe Danone a další. Každá společnost má svou váhu. Celková tržní kapitalizace společností zahrnutých v indexu překročí hranici 1 biliónu EUR.

Kromě indexu CAC 40, aktivně se také obchoduje index SBF 250.

CAC 40 index slouží jako základ pro futures, které jsou obchodovány na burze Euronext Paris a v elektronickém obchodním systému Euronext LIFFE.

V IFC Markets obchodníci mají možnost obchodovat akciovým indexem FR40 z 40 francouzských společností. Tento index je syntetický kontinuální (bez data expirace) instrument.

Portfolio Trading
Vytvořte neomezený počet obchodních instrumentů
Inovativní
produkt od IFCM
Dozvědět se více
Volání