USD JPY Technická analýza | USD JPY Prognóza


  • Viz technické analýzy:
  • 1 den
  • 3 dny
  • týden
  • měsíc
  • všechny

Podívejme se na měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Cena se pohybuje v klesajícím trojúhelníku, jehož spodní strana je potvrzena fraktály Billa Williamse – nejvýznamnější podpora na denním timeframe. Pattern „trojité dno“ při provedení dalších podmínek umožňuje sformovat dlouhou pozici. Poznamenejme, že oscilátor RSI-Bars již tvořil trendový kanál mající pozitivní sklon. Býčí divergence umožňuje jistěji zvážit naší hypotézu.

Podívejme se na měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Cena vstoupila do zóny konsolidace, která může být prodloužena proražením úrovně rezistence 123.550. Konsolidace se potvrzuje nejistým směrem kanálu Donchian. Nicméně, v současné době vidíme první příznaky zrození nového trendu. Změna trendu je odůvodněna průnikem H4 trendové linie a také otočením trendového indikátoru ParabolicSAR směrem k červené zóně. Ve stejné době nejdůležitější signál je medvědí divergence oscilátoru RSI-Bars.

Dnes podívejme se na chování měnového páru USD/JPY na denním grafu. Vytvoření různých trojúhelníků nebo konsolidační fáze trvá již více než 4 měsíce. Nevylučujeme významný posun při průrazu pravidelné linie rezistence nebo podpory. Je třeba poznamenat, že při konsolidaci jenu, index US dolaru vzrostl téměř o 9%. Od začátku července minulého roku oslabení eura a jenu vůci dolaru bylo asi stejné a činilo 18%. Tento týden se očekávají důležité události, které mohou ovlivnit dynamiku jenu vůci US dolaru. Zítra v 20-00 SЕČ se bude konat pravidelné zasedání Fedu USA. Účastníci trhu očekávají prohlášení ve prospěch zpřísnění měnové politiky a rychlého zvýšení sazby nebo tak zvaných „verbálních intervencí“ schopných posílit kurz US měny. Ve čtvrtek ráno se bude konat zasedání japonské banky. Dle našeho názoru, může být na konci letošního roku snížena prognóza inflace a také se může zobrazit informace o případném snížení objemu peněžní emise japonské banky prohlášené v současné době na úrovni 80 bilionů jenů. Poznamenejme, že dnes agentura Fitch Ratings snížila úvěrový rating v Japonsku na úroveň „А“. Nyní čekáme na snížení ratingů v Japonsku od agentur Moody's a Standard & Poor's. Hlavním důvodem je velmi vysoký poměr dluhu vůci HDP, který činí v Japonsku 223% a je nejvyšší na světě mezi velké země. Chceme také pozmanenat, že ve čtvrtek a v pátek vyjde velké množství japonských statistik včetně průmyslové výroby, objednávek na výstavbu a dalších ukazatelů na trhu nemovitosti, půlroční ekonomické zprávy japonské banky, inflace, nezaměstnanosti, týdenních dat o poptávce po japonských cenných papírech, indexů podnikatelské aktivity PMI. Kromě toho 27-30 dubna se bude konat návštěva japonského premiéra Šinzó Abe ve Spojených státech, kde se setká s prezidentem Barackem Obamou. Kromě toho, během návštěvy se bude diskutovat o vytvoření tichooceánské zóny volného obchodu. Vzhledem k množství událostí je těžké říci kam půjde jen, proto doporučujeme sledovat graf a působit podle situace.

Dnes se podívejme na chování měnového páru USD/JPY na denním grafu. Tvoření různých trojúhelníků nebo fáze konsolidace trvá už 3 měsíce. Nevylučujeme významný posun v případě průrazu další linie rezistence nebo podpory. Je třeba poznamenat, že v průběhu konsolidace jenu, index US dolaru vzrostl o téměř 13%. Od začátku loňského roku, oslabení eura a jenu vůci dolaru bylo asi stejným a činilo 21%. Dnes, dle výsledků pravidelného zasedání japonské banky, směrované na výkup japonských dluhopisů a dalších aktiv, byl ponechán roční limit emise jenu beze změny v hodnotě 80 bilionů jenů (659 miliard dolarů). Dnes v 6-30 SЕČ začne tisková konference hlavy japonské banky Harukiko Kuroda. Ten, teoreticky, může vystoupit ve prospěch oslabení jenu. Zároveň s tím, zítra se bude konat další závěrečné zasedání Fedu USA, na kterém jeho hlava Janet Yellen může prohlásit negativní dopad US dolaru na ekonomiku. Jeho index dosáhl 12letého maxima, a nevylučujeme vývoj korekce dolaru směrem dolů a odpovídajícího posílení jenu nebo jeho poklesu na grafu. Je třeba také poznamenat, že kromě zasedání Fedu USA, zítra vyjde také obchodní bilance v Japonsku na únor. Podle našeho názoru, předběžná prognóza je negativní.

Věnujme pozornost grafu H4 měnového páru USD/JPY. Dnes ráno v Japonsku vyšly důležité ekonomické ukazatele týkající se zahraničního obchodu v lednu. Tyto byly pozitivními. V důsledku poklesu dovozu na 9% obchodní deficit klesl na 58%. K tomuto přispěly nízké ceny uhlovodíků. Růst vývozu na 17% překonal odhady. Domníváme se, že posilení jenu nebylo přiliš silným, jelikož investořům začala vadit skutečnost přítomnosti zahraničního obchodu v Japonsku. Toto se pozoruje třicátým prvním posobě jdoucím. Patřičně, dle našeho názoru, jen dosud nevyšel z neutrálního trendu. Tamtéž se nachází index US dolaru. Dnes a zítra v Japonsku a ve Spojených státech bude zveřejněna řada není přiliš důležitých ekonomických ukazatelů. Tyto mohou ovlivnit měnový kurz, pokud se výrazně liší od předběžných prognóz.

29/10/2014

Podívejme se na denní graf měnového páru USD/JPY. Cena je ovlivněna rostoucím denním trendem, a po mírné korekci směrem dolů, máme důvod se domnívat, že býčí budou vyhrávat. Aktuální směr pohybu se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru Parabolic. Nejsou pozorovány žádné protiklady ze strany oscilátoru RSI-Bars: hodnoty oscilátoru se pohybují směrem nahoru uvnitř býčího trendu. Můžeme počkat na další potvrzující signal od kanálu Donchian po prorazení poslední fraktální úrovně ceny na úrovni 108.353. To bude předcházet poslední maximum úrovně 58.5870% na grafu oscilátoru. Pro nastavení čekajícího příkazu k nákupu doporučujeme použít úroveň 110.064. Ta se potvrzuje překročením denní a měsíční liniemi rezistence a fraktálem Billa Williamse. Při prorazení ceny měsíční linii rezistence, očekáváme silný býčí impuls. Počáteční stop může být umístěn na úrovni 105.163, která je zesílena překročením denní trendovou linií, fraktálem a historickými hodnotami Parabolic.

Рodívejme se na měnový pár USD/JPY na timeframe D1. Cena udělala otočku a dotknula se významné týdenní linie rezistence. Vzestupný denní trendový kanál prorazí do strany červené zony, a nyní máme všechny důvody se domnívat, že vzniká nový medvědí trend D1. Vidíme, že trendový indikátor Parabolic potvrzuje trend a pohybuje se rovnoběžně dolní stěny kanálu Donchian. Jediný vzrušující signál, který v současné době fixujeme, je průraz linie rezistence RSI-Bars, která může být falešná. Pro potvrzení očekávání medvědích nálad je třeba zafixovat překročení úrovně oscilátoru 31.0851%.
Předpokládá se, že tato událost bude překonat průraz fraktálního supportu 105.189, který je zesílen minimem kanálu Donchian. Tato úroveň může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji, s omezením rizika na úrovni 107.725, nebo 109.971 (pro konzervativní tradery). Je třeba poznamenat, že významnost posledního fraktálního maxima se potvrzuje historickou hodnotou Parabolic, a také svíčkovým medvědím modele „padající hvězda“, která je označena na obrázku žlutě.

Dobrý den, vážení obchodníci. V pátek vyšel klíčový každoměsíční makroekonomický ukazatel USA – Non-Farm Employment Change. Ukazatel se vydává Ministerstvem práce Spojených států a odráží počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru za uplynulý měsíc. Změna ukazatele má významný dopad na spotřebitelské výdaje a investiční přitažlivost USA. Je třeba také poznamenat, že Non-Farm se vydává jeden z prvních v aktuálním měsíci a má dlouhodobý dopad na trh. Aktuální hodnoty byly vyšší než úroveň uplynulého měsíce na 40%(!) a vyšší než předpokládaný ukazatel na 15% (248K/216K/180K), který, samozřejmě, signalizuje stabilní oživení americké ekonomiky. To samozřejmě zvýšilo přitažlivost US dolaru pro investory. Tento týden očekáváme pokračování trendu posílení USD vůci ostatním likvidním měnám.

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v druhé polovině dne očekáváme publikaci dvou klíčových makroekonomických ukazatelů ve Spojených státech: Unemployment Claims (14:30, SEČ) a Pending Home Sales m/m (16:00, SEČ). Žádosti o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims) budou zveřejněny na základě týdenních dat Ministerstvem práce. Ukazatel umožňuje odhadovat dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelksých úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Druhý ukazatel je nedokončené prodeje na trhu nemovitosti. Výpočet tohoto ukazatele se uskutečňuje Národní asociací realitních kanceláří a ukazuje změnu počtu uzavřených, ale nezaplacených smluv za měsíc. Ukazatel je předzvěstím prodeje nových domů a má multiplikační efekt na finanční sektor (hypotéky), sekundární spotřebitelské zboží (průmysl, obchod) a high-tech zboží (IT). Obě ukazatele mohou výrazně ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny ohledně ostatních likvidních instrumentů na měnovém trhu.

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v odpoledních hodinách očekáváme zveřejnění dvou klíčových makroekonomických ukazatelů v USA: Core Durable Goods Orders m/m (14:30, SEČ) a CB Consumer Confidence (18:00, SEČ). Změna objednávek na zboží dlouhodobé spotřeby (Core Durable Goods Orders m/m) se vydává statistickým úřadem každý den a neobsahuje těkavé dopravní komponenty – objednkávky automobilů a letadel. Druhý ukazatel doplňuje údaje z domácí poptávky a počítá se přímo na základě průzkumu. Index spotřebitelské důvěry (CB Consumer Confidence) poskytuje odhad růstu spotřebitelských výdajů a umožňuje posoudit dostupnost pracovních zdrojů, příznivost podnikatelského klimatu a ekonomických podmínek. Vzhledem k tomu, oba ukazatele umožňují odhadnout domácí poptávku, a my očekáváme nejzávažnější reakce trhu na Goods Orders. Poptávka je jednou z hlavních faktorů přitažlivosti americké ekonomiky pro investory. Proto tyto údaje mohou výrazně ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny ohledně ostatních likvidních instrumenů na měnovém trhu.