USD CHF Technická analýza | USD CHF Prognóza


  • Viz technické analýzy:
  • 1 den
  • 3 dny
  • týden
  • měsíc
  • všechny

Podívejme se na měnový pár US dolar — švýcarský frank (USDCHF) na denním grafu. . Podle našeho názoru, existují předpoklady pro posílení franku vůci dolaru. Na pozadí zvýšeného rizika ve věci případného odchodu Řecka z EU, švýcarská měna je vnímana investory jako obranné aktivum. V úterý kurz eurofranku (EURCHF) se přiblížil k tříměsíčnímu minimu. Připomeňme si, že 24. dubna v Lotyšsku se bude konat setkání ministrů financí EU, na kterém se bude projednávat další finanční pomoc Řecku s účelem zabránit jeho defolt. To může vést k odchodu této země z eurozóny (Grexit). Teoreticky, je šance se tomu vyhnout, jelikož ted' Řecko nepotřebuje obrovské množství peněz — asi 2 miliardy euro. Pokud bude pomoc poskytnuta, nevylučujeme posilování eura a švýcarského franku. Příští zasedání Euroskupiny se bude konat 11. května, když Řecko bude muset Mezinárodnímu měnovému fondu zaplatit 750 mln eur. Předtím, 8. května ve Švýcarsku bude zveřejněna inflace za duben. Nevylučujeme, že to může výrazně ovlivnit kurz švýcarského franku. Nicméně, to je budoucnost.

Včera dle výsledků pravidelného zasedání Fedu USA se konalo vystoupení jeho hlavy Janet Yellen, na kterém byly vyjádřeny obavy zhoršení US ekonomiky. Účastníci trhu se rozhodli, že to znamená možný převod zvýšení diskontní sazby na dobu vzdálenou. Dříve oni byli přesvědčeni, že k tomu dojde v červenci. Zatím co většina investorů spoléhali na zvýšení sazby do 1,1%. Vcelku nesoulad reálných prohlášení Fedu s očekáváními trhu způsobil maximální denní zhroucení kurzu US dolaru (během půl roku). V současné době pozorujeme opačný pohyb směrovaný na jeho posilení, ale zatím ho posuzujeme jako opravu. Dnes ve Spojených státech významné makroekonomické údaje nebudou. Teoreticky, spoléháním na pokračování oslabení dolaru, lze otevřít pozici na jakýkoliv měnový pár. Nicméně, navrhujeme zvážit švýcarský frank. Dnes ráno se konalo zasedání Švýcarské národní banky.Ta držela aktuální úroveň sazeb, ale projevila svou ochotu k měnovým intervencím v případě nadměrného posilování švýcarského franku. Zároveň s tím doporučujeme použit poměrně blízkou úroveň stop lossu jelikož je riziko intervencí.

Dnes byl index US dolaru opraven směrem dolů. Americké makroekonomické ukazatelé vypadají natolik stabilními, že řada účastníků na trhu začali pochybovat o rychlém zvýšení sazby Fedu. Teoreticky, v očekávání pokračování oslabení dolaru lze otevřít pozici s jakýmkoliv měnovým párem. Nicméně, navrhujeme zvážit švýcarský frank. Ve srovnání s EU, ekonomika Švýcarska vypadá lépe. Růst ve čtvrtém čtvrtletí rok za rokem činil 1,9% proti 0,9%. Kromě toho, nezaměstnanost ve Švýcarsku - 3,2%, v eurozóně — 11,2%. Poznamenejme také, že ECB přistoupila k peněžní emisii ve výši 60 mlrd eur měsíčně, a ve Švýcarsku ta se neprovádí. V nejbližších dnech, bude s největší pravděpodobností se dynamika franku určovat statistikou USA. Nejbližší makroekonomické údaje ve Švýcarsku vyjdou 16. března.

Podívejme se na H4 graf EUR/CHF. Dneska se neočekávají významné makroekonomické údaje z USA. Včera byla zveřejněna řada ukazatelů švýcarské ekonomiky na leden. Byly lepší než předběžné odhady. Deflace klesla. Domníváme se, že je to pozitivním faktorem pro švýcarský frank. Další významné údaje vyjdou pouze 18 a 19 února. Do té doby nevylučujeme možnost posilování franku proti euru. Na jedinou měnu můžou mít negativní vliv krize v Řecku a také údaje o inflaci v Německu, které vyjdou zítra.

Podívejme se na chování měnového páru USD/CHF na H4 grafu. Instrument ukazuje výrazny boční pohyb, který znehodnocuje signály trendových indikátorů. Právě z tohoto důvodu naše hlavní pozornost je zaměřena na grafické modely a oscilátory, které pomůžou odfiltrovat falešné průrazy. V současné době je sformován trojúhelník mající medvědí sklon. Trend se také potvrzuje trendovým kanálem oscilátoru RSI-Bars, který ukazuje ve směru červené zóny. V souvislosti s tím, považujeme pouze signály na prodej měnového páru.

Dnes večer dokončí zasedání ECB. Dle výsledků tohoto zasedání bude schváleno rozhodnutí o objemu peněžní emise potřebné pro stimulaci inflace v eurozóně. V současné době deflační rizika ohrožují výrobu poklesem a nezaměstanost růstem, která, dle výsledků třetího čtvrtletí 2014, překonal 11%. Wall Street Journal a Reuters informují, že nákup dluhopisů bude proveden objemem 50 mlrd. eur na dobu jednoho roku: mirnější objem, pokud srovnávat s americkým QE. Tradiční plánovaný únik informace je zřejmě potřebný pro likviditu na trhu v předvěčer zprávy. Tyto data umožňují předpokládat, že tvůrci trhu se připravují na internzivnější emisi.
O tom hovoří postupy švýcarské banky, která nejenom zrušila zadržení národní měny vůci euru, ale i okamžitě představila negativní úrokovou sazbu: bezprecedentní opatření pro regulátora během posleních několik let. Stručně řečeno, dnes se budeme muset očekávat značnou volatilitu a nepředvídatelný pohyb eura vůci ostatním likvidním měnám. Nejpravděpodobnější pohyb: do červené zóny. Nicméně, přítomnost tvůrcu trhu umožňuje předpokládat významný impuls v opačném směru před tvořením medvědího trendu.

Dnes v 14:30 (SEČ) budou zveřejněny dva ekonomické ukazatele v USA: objem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby (Core Durable Goods Orders m/m) a počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti minulý týden- Unemployment Claims. Dlouhodobější vliv na trh má první ukazatel, který se vydává statistickým úřadem USA na základě měsíčních údajů. Ukazatel v sobě neobsahuje dopravní komponent – objednávky vozidel a letadel. Změna celkových objednávek umožňuje odhadnout vyhlídky vývoje výroby a přitažlivost pro dlouhodobé investice. Druhý ukazatel, Unemployment Claims se vytváří na základě týdenních údajů a zobrazuje stav na trhu práce. Údaje se shromažďují Ministerstvem práce, a publikují se v týdenní zprávě. Ukazatel nám umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky, a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Dle našeho názoru, dnes největší volatilitu je třeba počkat ze strany US měny vůci ostatním likvidním instrumentům.

Dnes v 15:00 (SEČ) čekáme na vystoupení Mario Draghi před Výborem pro hospodařské záležitosti a úvěrové politiky. V projevu, který se bude konat v Bruselu, investoři jsou ochotni vyslechnout komentáře hlavy ECB ohledně nízké inflace a pomalého ekonomického růstu v eurozóně. Stejně jako dříve, hlavním ohrožením pro hospodářství EU zůstává možný přechod do deflace s následným snížením příjmu a rentability výrob. Komentáře Mario Draghi ohledně stavu hospodářství v EU mohou ovlivnit volatilitu nejlikvidnějších likvidních měnových párů, které jsou vystaveny vlivem ekonomické politiky EU.

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na denní graf měnového páru USD/CHF. V současné době vidíme, že cena vyšla ze vzestupného koridoru a překonala trendovou čáru dolů. Na změnu trendu ukazuje svíčkový model „ pohlcení“: tělo druhé medvědí svíčky výrazně překrývá tělo předchozí bílé svíčky (zvýrazněná na grafu červeným oválem). To znamená, že býčí trend oslábl, a medvědí sílí. Neexistujou žádné protiklady ze strany RSI-Bars: na grafu oscilátoru můžeme pozorovat grafický model „dvojitý vrchol“, který popisuje konec býčího tredndu a začátek medvědího trendu. Hodnoty trendového kanálu Parabolic potvrzují sestupný trend. Je třeba počkat na poslední potvrzující signál od kanálu DonchianChannel při průrazu fraktální úrovně supportu na úrovni 0.9358. Tuto úroveň lze používat pro nastavení čekajícího příkazu k prodeji. Doporučujeme omezit rizika na úrovni 0.9687. Ta je potvrzena fraktálem Billa Williamse, horní hranicí kanálu Donchian a hodnotou Parabolic.

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes očekává se publikace dvou klíčových ukazatelů americké ekonomiky: index výrobní aktivity NY Empire State (14:30 SEČ) a index průmyslové výroby Industrial Production (15:15 SEČ). Oba ukazatelé umožňují odhadnout stupeň ekonomického zdraví ve výrobním sektoru. Nicméně, index Empire State je založen na průzkumu 200 výrobců ve státě New York a je nejednoznačným pro interpretaci celého výrobního sektoru. Na rozdíl od něho Industrial Production ukazuje hodnotu všech vyrobených výrobků ve Spojených státech s ohledem na inflaci, která je důležitou v podmínkách růstu výroby. Při tvoření indexu jsou brány taky v úvahu produkce těžebního průmyslu a komunální sektor. Růst tohoto indexu umožňuje spoléhat na zvýšení zaměstnanosti a příjmů obyvatelstva, což je pozitivním signálem pro americkou ekonomiku. Dnes očekáváme publikaci Industrial Production přinese základní impuls volatility a bude moci výrazně ovlivnit cenu instrumentu USD/CHF.