AUD USD Technická analýza | AUD USD Prognóza


  • Viz technické analýzy:
  • 1 den
  • 3 dny
  • týden
  • měsíc
  • všechny

Аustralský dolar posiluje díky dobrým údajům o trhu práce v říjnu, zveřejněné 12. listopadu. V pátek podle kotací úrokových futures, pravděpodobnost dalšího poklesu sazeb Australské banky ze současné úrovně 2% poklesla do 30% od 50% na začátku týdne. před týdnem. Zda bude růst australského dolaru pokračovat?

Proanalyzujeme chování měnového páru AUD/USD na denním grafu. Instrument od poloviny května se obchoduje v klesajícím trendu v důsledku poklesu cen hlavních zboží australského vývozu. Rezervní banka Austrálie na zasedání 4. srpna nechala úrokové sazby na stávající úrovni 2%. Banka Číny 10. srpna devalvovala jüan vůci dolaru o 1.9%. Centrální banka země reguluje kurz měny a je schopna ho každý den pohybovat v rozmezí 2% od zvolené podkladové hodnoty. Kontrolní kurz 11. srpna byl opět snížen, jüan z tohoto důvodu za dva dny prohrál dolaru asi 4.8%. Čína je hlavní spotřebitel zboží australského vývozu, což má další tlak na ceny zvoleného instrumentu.

Dnes se podívejme na graf australského dolaru AUDUSD v souvislosti se značnou hlavní událostí. Rezervní banka Austrálie snížila sazbu od 2,25% až 2%, jak očekávali účastníci trhu. Předtím během 4 obchodních zasedání se pozoroválo oslabení australského dolaru a dnes ten se významně posílila navzdory snížení sazby. Spustila traderské úsloví „prodávej fámy, nakupuj fakta“. Většina investorů vysvětlují toto chování měny tím, že další snížení sazeb brzy nebude. Jelikož inflace v Austrálii v prvním čtvrtletí činila pouze 1,3%, australský dolar při sazbě 2% může být atraktivním.

Dnes chtěli bychom vám představit denní graf měnového páru: australský dolar / americký dolar nebo AUDUSD. Národní banka Číny v neděli (CB) snížila rezervní požadavky vůci komerčním bankam Číny s cílem stimulovat kreditování a další hospodářský rozvoj. Austrálie je největším dodavatelem zdrojů pro Čínu. Účastníci trhu se domnívají, že případné zvýšení poptávky po surovinách, v případě pokračujícího vysokého růstu čínské ekonomiky, může přispět k posílení australské měny. V pondělí díky tomu AUDUSD během měsíce dosáhl maxima 0,7842. Nevylučujeme pokračování jeho růstu. Ve středu ráno v Austrálii vyjde inflace za první čtvrtletí. Ta, dle prognóz, se zmenší, což může poskytnout australskému dolaru další podporu. Potom další významná statistika se objeví pouze na začátku května.

Věnujme pozornost grafu měnového páru AUD/USD. Australský dolar je nyní na 29% nižší než historické maximum roku 2011 a v posledních třech týdnech vykazuje tendenci ke zvýšení. Od září loňského roku ten se při stabilní úrovní diskontní sazby 2,5% snížil na 18%. V únoru letošního roku Rezervní banka Austrálie (RBA) snížila sazbu pouze na 0,25% dо 2,25%. Část účastníků na trhu se domnívají, že to nestačí pro takové silné oslabení australského dolaru. Další zasedání RBA se bude konat příští týden v úterý. Většina investorů neočekává další snížení sazby. Podle našeho názoru, tyto předpovědi mohou přispět k posílení australské měny.

Věnujme pozornost na H4 graf měnového páru AUD/USD. Včera finanční trhy v souvislosti se svátkem Dne prezidenta v USA nefungovaly. Dnes obchody budou v normálním režimu, ale důležité makroekonomické statistiky v USA se neočekávají. Dnes brzy ráno v Austrálii byly zveřejněny materiály únorového zasedání rezervní banky (RBA). Podle našeho názoru, nebyly žádné důležité informace, ale přesně to přispělo k posílení australské měny. Dle předchozích průzkumů více než 60% investořů očekávalo, že RBA na dalším zasedání 3. března opět sníží diskontní sazbu do 2%. Dle našeho názoru, v současné době je to s takovou jistotou těžké potvrdit. Tím spíše, že nejdůležitější australské makroekonomické údaje vyjdou pouze 2. března, před zasedáním RBA, před tím bude zveřejněna méně významná statistika. Čím nižší je pravděpodobnost snížení sazby, tím více šancí na posílení australského dolaru.

Podívejme se na graf instrumentu AUD/USD:H4. Cena se pohybuje v rozmezí klesajícího denního a H4 trendových kanálů – je pozorována medvědí synchronizace rozsahů. 13 denní kanál Donchian zobrazuje negativní sklon, což potvrzuje trend. V současné době neexistují žádné příznaky stabilního pohybu oscilátoru RSI-Bars - je sformována lokální úroveň „překoupenosti“ 53.7114%, která třikrát se potvrdila signálem indikátoru. Domníváme se, že formování nového maxima pod touto úrovní bude předcházet překročení ceny fraktální úrovně podpory 0.82183. Při vyskýtu této údálosti bude zafixováno medvědí otočení signálu Parabolic a ničení kanálu Donchian. Předběžné omezení rizik může být určeno nad úrovní 0.83743, která se potvrzuje fraktálem Billa Williamse, historickými hodnotami Parabolic a horní stěnou kanálu Donchian.

Dnes v 1:30 (SEČ) byl zveřejněn index podnikatelského klimatu v Austrálii NAB Business Confidence. Tento bezdriftový ukazatel se vypočítá každý měsíc národní bankou Austrálie na základě výsledků průzkumů více než 300 společností. Ukazatel umožňuje odhadnout zlepšení investičního klimatu v zemi, spotřebitelské výdaje a úroveň nezaměstnanosti. Tento měsíc Business Confidence snížil na čtyři body proti pěti v posledním měsíci, což mělo okamžitý účinek na dynamiku kurzu AUD/USD. Vzhledem k posílení US dolaru na pozadí stáčení kvantitativního uvolňování můžeme očekávat další pokles kurzu.

Рodívejme se na denní graf měnového páru AUD/USD. V současné době lze vidět konsolidaci ceny vevnitř sestupného denního trendového kanálu. Nejsou pozorovány žádné protiklady ze strany oscilátoru RSI-Bars: jeho pohyb vzhůru nám dává důvod předpokládat rychlou směnu na býčí trend. Je to možné, ale nepravděpodobné otočení trendu v důsledku nepředvídaných základních faktorů, jelikož byl zafixován měsíční klesající trend. V případě nového medvědího impulsu je třeba zafixovat prorazení úrovně oscilátoru na úrovni 30.2495%. Konzervativním traderům doporučujeme počkat na potvrzující býčí signály od trendových indikátoru Parabolic a DonchianChannel přo překročení cenové úrovně na úrovni 0.8915. Tuto úroveň lze používat k nastavení čekajícího příkazu k nákupu. Ten je zesílen horní stěnou kanálu Donchian, hodnotami Parabolic a fraktálem Billa Williamse. Doporučujeme omezit rizika na úrovni 0.8619. Tato úroveň je potvrzena fraktálem a dolní stěnou kanálu Donchian.

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru AUD/USD. Nejspíše, měnový pár tvořil opačný model od 9měsíčního maxima na úrovni 0,9502 do posledního supportu na úrovni 0,9240, nebo ten může být široký rozsah mezi vyšší úrovní 0,9502 a dolní na 0,9207. V případě pokud pozorujeme krátkodobé tvoření, klesající trendové linie předpokládají převahu medvědích nálad. Kromě toho, jednoduché klouzavé průměry tvořily trojitý "smrtelný" kříž, potvrzující očekávání posunutí sklonu dolů. Nicméně, podpora na...