Technická analýza


  • Viz technické analýzy:
  • 1 den
  • 3 dny
  • týden
  • měsíc
  • všechny

Kotace pšenice rostou. Dříve se od poloviny prosince snížily o 10% na pozadí dobrého počasí v USA a zpřísnění dovozu obilí do Egypta. Minulý týden se počasí zhoršilo. To vyvolalo masové uzavření “krátkých pozic”. Podle americké Commodity Futures Trading Commission, za poslední týden roku 2015 jejich objem vzrostl o téměř 40%. Zda bude pokračovat růst kotace pšenice?

Kotace zlata se zvýšily vzhledem ke zvýšení globálních rizik po zprávě o úspěšném testu vodíkové bomby v Severní Koreji. Cena kovu stoupala na pozadí zhoršujících vztahů mezi Íránem a Súdskou Arábií. Zda bude růst cen zlata pokračovat?

V prosinci loňského roku kurz kanadského dolaru dosáhl 11letého maxima za americkou měnu, což znamená jeho silné oslabení. Nicméně, graf zatím výš nešel. Základem kanadského vývozu jsou uhlovodíky. Nyní jejich cena je relativně stabilní. Zda to pomůže posílení kanadského dolaru? Na grafu to bude vypadat jako pohyb směrem dolů.

Podle prognóz GDV, částka žálob vůči německým pojišťovnám z důvodu přírodních katastrof v roce 2015 může činit 2.2 miliardy eur. Je to mnohem více ve srovnání s 1,3 miliardy eur rokem dříve. Zda budou akcie největší německé pojišťovny Allianz SE klesat v ceně?

Dne 30. prosince 2015 kotace pšenice se zvýšily druhý den v řadě poté, co se předtím nepodařilo aktualizovat 5leté minimum. Investoři se obávají zhoršení počasí v USA a v jiných zemích, pěštujících tuto plodinu. Neobyčejně teplý začátek zimy zvýšil pravděpodobnost vzniku uragánu El Niño na jaře roku 2016. To může výrazně snížit úrodu. Zda bude pokračovat růst kotací pšenice?

Graf ropy Brent vyjádřený v rublech za 12 měsíců se silně odklonil směrem nahoru ze své 200denní klouzavé průměrné linie. Dříve ten ukázal zpětný pohyb. Ten na koncí října a v polovině listopadu nedosáhl průměrné linie, ale několik dní ukázal dobrý růst. Graf se v současné době znovu otočil směrem nahoru. Zda bude pokračovat vzestupný pohyb?

Akcie Caterpillar Inc. se výrazně zvýšily po rozhodnutí amerického soudu uznat společnost vinnou z poškozování svého dodavetele Miller UK Ltd. Účastníci trhu kladně reagovali na relativně malou částku pokuty - 74 milionů dolarů. Zda bude pokračovat růst kotací?

Německo schválilo vytvoření společného podniku s Gazpromem pro stavbu plynovodu “Severní proud 2”. Ruský zemní plyn má velkou poptávku. Za prvních 20 dnů prosince Gazprom zvýšil jeho dodávky do Evropy do 9.9 miliard krychlových metrů, což je o 32% vice ve srovnání se stejným obdobím roku 2014. Situace s ukrajinským tranzitem se postupně normalizuje. Šéf Gazpromu měl pracovní schůzku s vůdcem Naftogaz na Ukrajině. Zda pomůžou tyto pozitivní zprávy růstu kotací Gazpromu?

V pondělí kotace zemního plynu ve Spojených státech vzrostly o téměř 10% vzhledem k meteorologickým předpovědím o tom, že první týden roku 2016 může být chladnější než obvykle. Minulý týden kotace nastavily minimum od března roku 1999. Zda bude pokračovat vzestupná korekce zemního plynu?

V úterý ve Spojených státech vyšly údaje o inflaci v listopadu, které zesílily důvěrů účastníku na trhu ve zvýšení úrokových sazeb. Ve středu 16. listopadu v 20-00 СЕТ Fed USA oznámí o tom své rozhodnutí a o půl hodiny začne vystoupení Janet Yellenové. Zvýšení sazeb se očekávalo během celého letošního roku. Jak budou reagovat měnové kurzy?