Automatické obchodování


Na platformách NetTradeX a MetaTrader 4 obchodníci mají možnost automatizovat své obchodování s pomocí vytvoření Poradců – programových obchodních robotů, kteří umožňují automaticky analyzovat stav trhu, provádět transakce, nastavit a odstranit příkazy.

Tyto programy vytvářejí obchodníci (nebo profesionální programatoři na vyžádání obchodníků) s pomocí vestavěných programovacích jazyků zahrnutých do souboru nabízených terminálů NetTradeX Advisors a MetaTrader 4.

Programy se rozdělují na 3 skupiny – obchodní poradci, uživatelské indikátory a služební utility. Poradci vedou automatickou tržní analýzu na základě dynamiky kotací a také na základě vestavěných a uživatelských indikátorů, provádějí kupní a prodejní transakce, nastavují čekající a spojené příkazy. Indikátory jsou vypočteny a vypracovány na grafech kotací nebo v jednotlivých oknech terminálu; obchodní poradci se mohou opírat o svých výpočtech na tyto indikátory. Služební utility mohou provádět různé mimoobchodní operace - např. analýza rovnováhy, generace signálů atd.


NetTradeX Advisors – je dodatečným obchodním terminálem, který umožňuje automatizovat obchodování s pomocí vestavěného programovacího jazyka NTL+, a take rozšiřuje funkčnost obchodního terminálu NetTradeX. Uživatel může obchodovat pouze na terminále NetTradeX nebo současně na dvou terminálech – na základním a na dodatečném.

Na platformě MetaTrader 4 existuje možnost automatizovat obchodování a technickou analýzu pomocí vestavěného programovacího jazyka MQL4.