Index FTSE 100


FTSE 100 (Financial Times Stock Exchange Index) — je nejdůležitější index ve Velké Británii. Index je počítán nezávislou společností FTSE Group. Index je vypočten jako vážený průměr cen akcií 100 největších akciových společností obchodovatelných na londýnské akciové burze (LSE). Akcie těchto společností jsou ve volném obratu. Celková kapitalizace těchto společností činí 80 % kapitalizací všech akcií obchodovatelné na LSE.

Bodem počítání indexu FTSE 100 je 3.1.1984 – v tomto okamžiku hodnota indexu je 1000. Akcie, kterí jsou zahrnuty v indexu, odráží celkový stav akciového trhu Velké Británie ve světe. Index FTSE 100 je vypočten od 08:00 dо 16:29 (GMT) - jsou použity ceny akcií na burze London Stock Exchange. Seznam zahrnutých společností se každokvartálně kontroluje.

V indexu FTSE 100 jsou ceny akcií takových společností, jako jsou BHP Billiton, BP, Barclays, HSBC Hldgs, Lloyds Banking Group, Rolls-Royce Holding, Tesco, Unilever, Vodafone Group a další. V indexu každá společnost má svou váhu.

Kromě indexu FTSE 100, se také aktivně používá soubor indexů FTSE – např. index FTSE Mid, ve které jsou zahrnuty 250 společností Velké Británie.

Index FTSE 100 slouží jako základ pro futures obchodované v elektronickém obchodním systému, Kromě toho, londýnská akciová burza zahájila své vlastní futures na tento index.

V IFC Markets obchodníci mají možnost obchodovat akciovým indexem GB100 z 100 společností na LSE. Tento index je syntetický kontinuální (bez data expirace) instrument.

Portfolio Trading
Vytvořte neomezený počet obchodních instrumentů
Inovativní
produkt od IFCM
Dozvědět se více
Volání